Myjavské futbalistky nastrieľali v troch zápasoch 27 gólov

14.02.2022

V 6. kalendárnom týždni tohto roka bola situácia s prípravnými zápasmi myjavských tímov kvôli pandémií pomerne komplikovaná. Napokon to dopadlo tak, že päť duelov bolo zrušených, nehralo ani "áčko" Spartaka a ak nerátame Zimnú ligu prípraviek, tak na stretnutia nastúpili ženské tímy a starší dorast U19.

 • Ženy

  FC Nitra - Spartak Myjava 0 : 2
  majstrovský zápas, dohrávka z jesennej časti súťaže

  Zostava Spartaka Myjava: Bažíková - Kršiaková, Honková, Vredíková, Neveďalová, Retkesová (Pirťanová), Glatzová, Panáková, Bogorová, Nárožná, Hucovičová

  góly za Myjavu: Bogorová 2

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "V zápase v Nitre sme skúšali zopár nových vecí, na ktorých potrebujeme ešte popracovať a natrénovať ich. Herne si myslím, že najmä prvý polčas bol fajn. Sme stále iba v prvej polovici prípravy a stále je čo zlepšovať. Štandardne nás tak, ako aj v posledných zápasoch, trápila koncovka, na čo sa musíme teraz v tréningovom procese sústrediť. Súper rozumne bránil, v ofenzíve sa nedostal v podstate do ničoho, ale obranným blokom pred vlastným pokutovým územím nám sťažil možnosť presadiť sa."

  Spartak Myjava - FC Petržalka 8 : 0
  prípravný zápas

  góly za Myjavu: Neveďalová 2, Bogorová 2, Panáková 2, Retkesová, Vredíková

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "V zápase s Petržalkou sme dokázali územnú a hernú prevahu využiť aj na strelenie gólov, čo bol hlavný cieľ v zápase. Vyskúšali sme rôzne alternatívy na viacerých postoch, niečo fungovalo dobre a na niečom ešte musíme popracovať. Po strate lopty sme aktívne bránili, snažili sme sa získať loptu ešte na súperovej polovici, vďaka čomu sme ho nepúšťali do nebezpečných situácii a v zápase dominovali."

 • Dorastenky

  FK Senica - Spartak Myjava 1 : 17

 • Prípravka

  V sobotu 12. 2. 2022 pokračovala Zimná liga prípraviek v myjavskej športovej hale ďalším kolom, V akcii bolo päť našich tímov - U8, U9, U10, žiačky a prípravka dievčat.

 • Starší dorast

  Spartak Myjava - FK Senica 0 : 3 (0 : 0)

  Zostava Spartaka Myjava: Oravec (Bujzaš) - Šimek, Varsavík, Mišík, Vávra - Plaskoň, Mareček P., Durec M. - Durec S. (Horniaček), Kravárik, Kadlečík (Miča)

  Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "V tomto zápase nám chýbalo viacero hráčov, ale to zatiaľ v každom prípravnom zápase. A bola to krutá prehra pre naše mužstvo, pretože sme neboli horší. Prvý polčas sme boli dokonca lepším mužstvom, dobre sme kombinovali, využívali krídelné priestory a vytvorili si tri výborné príležitosti na skórovanie (dvakrát Kadlečík a Kravárik). Hostí sme k vážnejšiemu zakončeniu nepustili. V druhom polčase sme pokračovali v nasadenom tempe. Podarilo sa nám streliť i gól, ktorý z neznámych príčin rozhodca neuznal a hneď z protiútoku sme inkasovali. Druhý gól sme dostali vzápätí, keď hostia využili nekoncentrovanosť našich hráčov, ktorí neboli stotožnení s predchádzajúcou situáciou. Potom sme si opäť vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie (Kravárik, Varsavík, Durec S.), no naša koncovka je žalostná. V závere sme inkasovali i tretí gól po chybe v strede obrany."

Fotogaléria

1. Ženy Spartaka Myjava zdolali v dohrávke jesennej časti ligy domácu Nitru 2 : 0
2. V prípravnom zápase si ženy Spartaka Myjava poradili s Petržalkou 8 : 0.
3. Dorastenky Spartaka Myjava rozstrieľali Senicu 17 : 1.
4. až 8. Zimná liga prípraviek v myjavskej športovej hale pokračovala ďalším kolom.

zdroj: E. Laco, D. Dubovský
M. Hrin
foto: tímy Spartaka Myjava, SIM-GA-PHOTO