Myjavskému béčku sa v Jablonici darilo

03.04.2023

B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 2. apríla 2023 cestovalo do neďalekej Jablonice, aby si v zápase 15. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 s domácim tímom pokúsilo udržať prvú priečku v tabuľke.

Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne a súperi od úvodných minút čelili silnému vetru, ktorý im robil na ihrisku problémy. Ako prví rozvlnili sieť hostia z kopaníc, keď v 16. minúte po faule na Marečka zahrával priamy kop Šarudi a tečovanú loptu usmernil hlavou do brány Sivák. Jablonica - Myjava 0 : 1. Spartakovci si postupne získali územnú prevahu, ale ich lepšia kombinácia viazla práve kvôli vetru. Až v 44. minúte sa k odrazenej lopte dostal Zmeko a s veľkým prehľadom ponad brankára upravil polčasový stav na 2 : 0 pre Myjavu.

V druhom dejstve hostia pokračovali v nátlakovej hre a už v 47. minúte našiel pekný Gálikov center Kosíka, ktorý však domácu svätyňu minul. V 56. minúte zasa kapitán Gálik strelou z otočky mieril tesne vedľa pravej žrde. O päť minút neskôr skúšal šťastie Dubovský, no ani jemu sa nepodarilo pridať tretí gól Spartaka. V 71. minúte Martišiak vybojoval loptu a jeho jedovatú strelu gólman Michálek vytlačil na rohový kop. Celozápasová prevaha Myjavčanov napokon slávila úspech, Spartak si domov priviezol tri cenné body a stále sa drží na prvej priečke ligovej tabuľky s dvojbodovým náskokom pred druhým Spartakom Šaštín-Stráže.

TJ Tatran Jablonica - Spartak Myjava B 0 : 2 (0 : 2)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 15. kolo

• zostava TJ Tatran Jablonica: Michálek. Mihalcsak (77. Malík), Zajonc, Pátek, Peterka R. (85. Kubisa), Hečko, Jenčík, Peterka J. (77. Galba), Jánošík (K), Kolenyak, Slovík
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina, Koníček, Sivák, Šarudi (73. Jankovič), Kunka (60. Dubovský), Gálik (K), Mareček (46. Kosík), Zmeko (81. Hornák), Martišiak, Kodaj
  • góly: 16. Sivák, 44. Zmeko
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Lamžo - Vojtík, Černej
  • návštevníci: 180 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko