Myjavskí dorastenci na Šamorín nestačili

21.10.2019

II. liga staršieho dorastu - západ 2019/2020,
11. kolo, sobota 19. 10. 2019
FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava U19 1 : 0 (1 : 0)

     Myjavčania vycestovali na južné Slovensko so zámerom bodovať a tomu nasvedčoval aj úvod zápasu. Začiatok stretnutia patril spartakovcom, keď domácich prekvapili nasadením a útočnou aktivitou. Tu zachraňoval domácich brankár pri zakončení Filu, keď dvoma výbornými zákrokmi zabránil gólu. Vzápätí po rohovom kope a hlavičke Šturdíka vykopával z bránkovej čiary domáci obranca a o niekoľko minút Filova strela len tesne minula svätyňu domácich. Postupne sa však hra vyrovnala a Šamorínčania sa dokonca ujali vedenia po zlom bránení hostí v pokutovom území a presnej hlavičke po rohovom kope.

     V druhom polčase sa myjavskí dorastenci snažili výsledok otočiť, domácich hráčov dostali pod stály tlak, no nedokázali premeniť ani jednu príležitosť na strelenie gólu. Tie mali Liška, Kosík, Varsavík, Osuský, no výborne chytajúceho brankára Šamorína sa im prekonať nepodarilo. V závere zápasu kopaničiari ešte tlak vystupňovali, mali k dispozícii niekoľko štandardných situácii, vytvorili si opäť dve výborné šance na vyrovanie, ale nič z toho. Domáci gólman mal jednoducho svoj deň a Šamorínu vychytal víťazstvo. Škoda, pretože v tomto zápase si Myjavčania nezaslúžili prehrať, podali výborný výkon, no ako sa vraví, bez streleného gólu sa vyhrávať nedá.

Zostava Spartaka Myjava U19: Samul - Kolník, Šturdík, Nálepa, Varsavík (Klimáček) - Jankových (Kosík), Kunka, Fedoráš, Osuský - Liška, Fila (Bartoš)

  • ŽK: Šturdík
  • rozhodovali: Santa - Trnka, Baláž

zdroj: D. Dubovský, tréner