Myjavskí dorastenci si poradili s Přerovom

20.07.2020

Starší dorast U19, prípravný zápas, 18. 7. 2020
1. FC Viktorie Přerov - Spartak Myjava 2 : 4 (1 : 1)

Po dlhšej prestávke odohrali prvý prípravný zápas aj starší dorastenci Spartaka Myjava, ktorý naň vycestovali do Přerova. Úvod zápasu patril Myjavčanom, ktorí si v prvých minútach vypracovali dve strelecké príležitosti. Prvý gól strelil po peknej krídelnej akcii Kravárik, keď zužitkoval prihrávku Adamovica. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. Odvíjala sa väčšinou medzi šestnástkami, na oboch stranách viazla kombinácia. Domáci hrozili väčšinou po štandardných situáciách. V závere polčasu spartakovci inkasovali po sérii chýb vyrovnávajúci gól.

Druhý polčas po prestriedaní viacerých hráčov začali hostia z kopaníc náporom a počas 15 minút výborne hrajúci Kravárik strelil tri góly. V týchto momentoch Myjavčania na ihrisku dominovali, darilo sa im držať loptu a vytvárali si možnosti na ohrozenie súperovej brány. Niekoľko príležitostí na skórovanie nedotiahli do gólového efektu. Šance mali Varsavík, Kosík, Kravárik či Nešťák. Domácim sa podarilo znížiť opäť po chybe hostí v krídelnom priestore a zlom bránení hráča.

Do začiatku súťaže odohrajú hráči Spartaka Myjava U19 ešte tri zápasy, v ktorých musia podľa slov trénera D. Dubovského zlepšiť najmä prechod z defenzívnej činnosti do útočnej a realizáciu štandradných situácii.

  • Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Hodúl - Kolník, Halabrín, Kocák, Kolárik - Adamovic, Pukančík, Vajaš, Mareček - Bies, Kravárik
  • Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Hodúl - Adamovic, Halabrín, Kolník, Varsavík - Jankových, Nešťák, Kosík, Jankovič - Fila, Kravárik
  • Góly: Kravárik 4

zdroj: D. Dubovský