Myjavskí starí páni opäť na turnaji v Korni

11.01.2024

V sobotu 6. januára 2024 sa v areáli Aktiv park Korňa na Kysuciach uskutočnil Medzinárodný futbalový turnaj hráčov nad 35 rokov - Memoriál Pavla Skorčíka a Viktora Vyrobíka. Zúčastnilo sa na ňom päť tímov zo Slovenska a Českej republiky, medzi nimi aj zástupcovia Spartaka Myjava.

Pôvodne mal byť medzi účastníkmi turnaja aj taliansky tím Aiac Siracusa, ktorý však začiatkom roka svoju účasť na podujatí - na rozčarovanie organizátorov - odriekol. Sily si tak na Kysuciach okrem Myjavčanov zmerali futbalisti z domácej Korne, Zlína, Dudiniec a Janovíc. Spartakovci na turnaji odohrali štyri stretnutia, v ktorých trikrát zvíťazili a jedenkrát prehrali. Ich výsledky boli nasledovné:

  • Spartak Myjava - FC Zlín (ČR) 0 : 2
  • Spartak Myjava - Slovan Dudince 3 : 1
    góly za Myjavu: Kuračka Peter, Bruško Filip, Kročian Vladimír
  • Spartak Myjava - Aktiv park Korňa 1 : 0
    gól za Myjavu: Mozolák Viliam
  • Spartak Myjava - TJ Janovice (ČR) 2 : 1
    góly za Myjavu: Kuračka Peter, Mikolášek Peter

V konečnom zúčtovaní tak Myjava obsadila na turnaji s 9 bodmi 3. miesto a dosiahla skóre 5 : 4. Za sebou nechala Dudince - tie získali 3 body za jedno víťazstvo a Janovice, ktoré na súperov nestačili v ani jednom stretnutí. O vyrovnanosti účastníkov podujatia svedčí skutočnosť, že rovnaký počet bodov ako Myjava mali aj tímy na 2. a 1. mieste. Rozhodovalo tak skóre, ktoré mala Korňa ako víťaz 8. ročníka memoriálu 5 : 1 a druhý v poradí bol Zlín so skóre 8 : 2. Strelcom turnaja sa stal hráč FC Zlín, Tomáš Molina.

Ďakujeme aj touto cestou našim "starým pánom" za reprezentáciu Myjavy a gratulujeme k umiestneniu!

M. Hrin
zdroj: A. Matušica
foto: P. Nemček