Na ihrisku súpera Myjavčania neuspeli, Malženiciam podľahli 1 : 3

11.10.2021

V rámci 10. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 vycestovalo A-mužstvo Spartaka Myjava do Malženíc, kde si v nedeľu 10. októbra 2021 zmeralo sily s domácim celkom.

Vstup do zápasu spartakovcom nevyšiel podľa predstáv. Už v 6. minúte inkasoval žltú kartu myjavský útočník Dominik Martišiak a o štyri minúty neskôr hlavný arbiter Nagy nariadil pokutový kop v prospech domácich. Ten premenil Kudlička a poslal Malženice do vedenia 1 : 0. Hostia sa nevedeli akosi dostať do hry a v 21. minúte inkasovali znova. Tento raz z kopačky Olejníka. Malženice - Myjava 2 : 0.

V druhom dejstve to už vyzeralo nádejnejšie. Kopaničiari sa častejšie dostávali pred Maťašovského bránu a vytvárali si aj príležitosti na kontaktný gól. V koncovke sa im ale nedarilo a stav sa nemenil. Dokonca v 80. minúte nešťastne vsietil vlastný gól Toman a Malženice už viedli rozdielom triedy. Napokon až v 84. minúte prekonal gólmana Dynama Martišiak a skorigoval konečný výsledok na 3 : 1. Podobne, ako v predošlom vonkajšom zápase, aj teraz zostali všetky body domácemu tímu a Malženice sa tak dotiahli na Myjavu na rozdiel jedného bodu.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Tento zápas ovplyvnilo niekoľko faktorov. Nekvalitný terén, rozhodca, ale najmä naša nesústredenosť v prvom polčase. Za čo nás súper potrestal. V druhom polčase sme sa snažili s výsledkom niečo spraviť, boli sme herne lepší, začali si vytvárať šance, ale opustila nás šťastena. My sme z našich príležitostí gól nedali, naopak, ešte sme si v závere strelili aj vlastný..."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian, Flamík, Pekár (78. Svatík), Pecha, Toman, Sivák (K), Lopušan, Martišiak, Legnani (85. Ulrich), Čurik (82. Mareš T.)
  • Zostava OFK Dynamo Malženice: Maťašovský, Martinka (86. Čmilanský), Juriš, Jakubička (K), Kovársky, Ujlaky, Mihál, Kudlička, Jendrek, Machovič (68. Orolín), Olejník (77. Richnák)
  • ŽK: 34. Olejník, 43. Machovič, 49. Martinka, 75. Ujlaky, 87. Jendrek - 6. Martišiak, 49. Pecha, 87. Mareš T.