Na kopaniciach sa body delili, Myjava vyrovnala až v nadstavenom čase

28.05.2022

Sériu troch majstrovských zápasov počas siedmich dní Myjavčania ukončili stretnutím 29. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 s Veľkými Ludincami. Duel súperi odohrali v poslednú májovú sobotu na štadióne Spartaka.

Keďže kopaničiari v stredu 25. mája nedobrovoľne ukončili sériu jedenástich víťazstiev prehrou 0 : 2 v Považskej Bystrici, chceli sa počas víkendu vrátiť na víťaznú vlnu a štyri kolá pred koncom súťaže vylepšiť svoje aktuálne skóre. Hostia z Veľkých Ludiniec hrajúci v polovici tabuľky však rozhodne nemienili predať svoju futbalovú kožu na Myjave lacno. Už len kvôli schválenej reorganizácii tretej ligy sa im hodí každý jeden bod, ktorý ešte dokážu do druhej polovice júna uhrať.

Prvé dejstvo na Myjave tak bolo síce o chcení i bojovnosti, no to povestné korenie v podobe gólov mu chýbalo a veľa vzruchu na tribúny neprinieslo. Domáci tréner Daniel Kvasnica musel navyše kvôli vykartovaným a zraneným hráčom improvizovať so zostavou a priestor ukázať sa tak dostali aj hráči, ktorí príliš často v ligových dueloch nenastupujú.

Podobne sa po zmene strán javil aj druhý polčas. No prišla 64. minúta a s ňou presný zásah z kopačky Mária Baláža, ktorým rozvlnil sieť za Kubicovým chrbtom a poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Veľké Ludince 0 : 1. Spartakovci na túto skutočnosť akosi nevedeli nájsť primeranú odpoveď a už už to vyzeralo na prekvapujúcu stratu všetkých bodov na domácom trávniku. Ale futbal je futbal a šancu na zisk víťazstva družstevníkom v nadstavenom hracom čase zrušil Maroš Čurik, ktorý predsa len v 92. minúte dokázal prekonať Benkóa a vyrovnal na 1 : 1. S týmto výsledkom už do záverečného hvizdu hlavného arbitra nedokázali hráči nič urobiť a body sa delili.

Po skončení súťažného stretnutia futbalistov - mužov na hracej ploche nahradili ženy. A nie hocaké. Priamo majsterky, víťazky 1. ligy žien v sezóne 2021/2022, ktoré si práve po zápase "áčka" prevzali od zástupcov Slovenského futbalového zväzu na myjavskom štadióne medaile a trofej. Veľký pohár ako symbol úspešného zavŕšenia dlhoročnej snahy o rozvoj ženského futbalu v kopaničiarskom regióne, odmenu za húževnatosť a obetavosť každej jednej hráčky Spartaka Myjava, ktoré teraz čaká ženská Liga majstrov a ako motiváciu do ďalších sezón. Aktuálnym majsterkám z Myjavy na štadióne prostredníctvom videopozdravov zablahoželali napríklad aj Marek Hamšík, Martin Škrtel, či Zdenka Horešová - prvá ženská hráčka Myjavy, ktorá našla profesionálne uplatnenie na futbalových trávnikoch a už niekoľko rokov žije a pôsobí v Grécku.


Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Ludince ešte hrajú o dôležité body, ktoré potrebujú na zotrvanie v súťaži a nám chýbali štyria hráči kvôli kartám, či zraneniam. A bola vidno na chlapcoch už aj tá únava. Za šesť dní odohrať tri zápasy popri zamestnaní, to sa muselo nejako prejaviť. Aj súpera už chytali kŕče. Veľké Ludince však mali výhodu v tom, že zodpovedne bránili, My sme museli tvoriť hru a nám dnes práve tí tvoriví hráči chýbali. Potrebovali by sme viac kreativity. Škoda, že sme si nechali streliť z môjho pohľadu lacný gól a potom sa už ten zápas ťažko naháňal. Chvalabohu aspoň za to vyrovnanie. No výsledok ma mrzí. Aj kvôli chlapcom, ktorí dnes naskočili ako noví. Že sme to dnes celkom nezvládli..."

  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Halabrín, Flamík, Cisár, Pecha, Toman, Sivák (K), Lopušan, Martišiak (62. Copko), Mareš T., Čurik
  • zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Benkó, Karlík, Podlucký (K), Zelník, Tóth (82. Sabo), Orávik (90. Sádovský), Janek, Baláž, Domasta, Horniak, Lunin
  • ŽK: 73. Cisár - 56. Baláž
  • ČK: -
  • góly: 90+ Čurik - 64. Baláž
  • rozhodovali: Sedlár - Žákech, Soboňa

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen