Na Šaľu kopaničiari nestačili, tá si odviezla všetky body

05.06.2021

V rámci 12. kola TIPOS III. ligy Západ odohrali Myjavčania zápas na domácej pôde s ôsmym tímom tabuľky zo Šale.

Duel sa kvôli rekonštrukcií hracej plochy na myjavskom štadióne konal na ihrisku v Turej Lúke. Dosiaľ posledné vzájomné meranie síl týchto súperov sa skončilo v novembri 2019 výhrou Spartaka 3 : 2. A plný bodový zisk si chceli kopaničiari pripísať do tabuľky aj tentokrát.

V prvom polčase sa prvá vážnejšia situácia zrodila až v 17. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval Kóňa a trafil hornú konštrukciu brány. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a šance sa na oboch stranách rodili len ťažko. Jedna taká po polhodine skončila nepresnou strelou Ulricha. V 38. minúte potiahol loptu Pekár, vystrelil spoza šestnástky, no brankár hostí loptu ukryl do rukavíc. V 40. minúte nečakane gólovo udreli hostia zo Šale. Lopta po zahratí rohového kopu doputovala k Vantrubovi, ktorý ju pohotovo upratal so siete. Myjava - Šaľa 0 : 1. V samom závere prvého dejstva ešte pohrozil Kóňa, ale tesne minul cieľ.

Po zmene strán nastúpili Myjavčania na trávnik omnoho aktívnejšie a dostali hráčov Dusla pod tlak. Hneď v 46. minúte mohol vyrovnať Ulrich, ale pred bránou sa dobre nezorientoval a nestihol zakončiť. V 50. minúte prihral z ľavej strany Copko, strela striedajúceho Pechu bola zblokovaná a Ulrich odrazenú loptu nedokázal správne usmerniť. O desať minút neskôr preveril brankára hostí krížnou strelou Lopušan. Hra pokračovala, zakrátko pálil aj Pekár, ale skóre zostávalo nezmenené. Šaľa nebola smerom dopredu nebezpečná, no kopaničiarom sa nedarilo skórovať. Najbližšie k tomu boli v 77. minúte, kedy Copko prihral do čistej šance Ulrichovi. Ten však v tento deň nemal obuté strelecké kopačky. Druhopolčasová snaha Spartaka tak nebola pretavená do výsledku a Myjava napokon podľahla Šali tesne 0 : 1.

• Zostava Spartaka Myjava: Denis Kubica, Samuel Flamík (65. Tomáš Mareš), Tomáš Kóňa, Štefan Pekár, Ľubomír Ulrich (88. Tomáš Fila), Jaroslav Toman (65. Lukáš Mareš), Pavol Sivák, Mário Lopušan, Erik Vávra (46. Erik Pecha), Dávid Copko, Martin Svatík (84. Jakub Kosík)

• Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Vojtech Milošovič, Lukáš Remeň, Márk Winkler, Daniel Borovský, Dušan Morvay, Lukáš Hlavatovič, Radovan Kotlár (90. Jakub Hraňo), Marcel Oravec (90. Martin Chvíľa), Tomáš Vantruba, Matúš Kochan (85. Jakub Krištof), Thomas Hučko (65. Juraj Prágai)

• ŽK: 21. Copko, 52. Svatík - 39. Winkler, 58. Morvay
  • ČK: -
  • góly: 40. Vantruba
  • rozhodovali: Denis Janček - Gabriel Cabaj, Miroslav Tarabus

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Odkedy som na Myjave, použijem po prvý raz tvrdenie, že som sklamaný z nášho prístupu v prvom polčase. Mysleli sme si, že to príde samo. Že netreba behať, že sa bude čakať, či súper urobí nejakú chybu. A urobili sme ju my. V druhom polčase bolo vidieť, že to chalanov trápi, že chcú v zápase niečo zmeniť. Urazili sme šťastie a to sa už potom k nám nepriklonilo. Prvý polčas rozhodol o tom, že sme tento zápas pokašľali. Smerom k ďalšiemu vývoju nás to bude stáť veľa."