Na Trenčianske Stankovce myjavské B-mužstvo nestačilo

19.02.2024

B-mužstvo Spartaka Myjava privítalo v sobotu 17. februára 2024 popoludní v rámci zimnej prípravy na myjavskom ihrisku s umelou trávou súpera zo 4. ligy, tím OŠK Trenčianske Stankovce.

V úvode stretnutia mali síce viac z hry hostia, ale ako prví pohrozili domáci futbalisti, keď v 12. minúte obišiel brankára Stankoviec Koníček a jeho šanca skončila na brvne súperovej svätyne. V 16. minúte sa po peknej kombinačnej akcii ujali Trenčianske Stankovce vedenia, ale z náskoku sa dlho netešili. Len o dve minúty neskôr totiž po vydarenej spolupráci tria Toman - Kosík - Martišiak vyrovnal na 1 : 1 Liška. Hostia boli v tejto fáze zápasu nebezpečnejší, hra mala z oboch strán vysoké tempo a príležitosti Stankoviec likvidoval pozorný Opalek. Ale ani kopaničiari neboli v útoku bezzubí. No s Liškovou strelou si gólman hostí poradil a Jankovýchov pokus si cestu do siete nenašiel. Prvý polčas tak skončil remízou.

Do druhého dejstva nastúpili Myjavčania s viacerými zmenami v zostave a svoje umenie na ihrisku ukazoval striedajúci brankár Oravec, ktorí vychytal viaceré šance Stankoviec. V 50. minúte sa však hosťom podarilo nájsť recept na myjavskú defenzívu a Stankovce išli opäť do vedenia. O pár minút neskôr strelou zvnútra šestnástky hostia zvýšili na 3 : 1 a po nedorozumení v obrane Spartaka pridali aj štvrtý gól. V 64. minúte po rýchlom útoku už Stankovce viedli 5 : 1. Spartakovci skorigovali výsledok na 2 : 5 v 68. minúte stretnutia, kedy sa presadil Fukna. V závere duelu mali ešte domáci gólové šance. Najskôr nastrelil žrď Liška a o chvíľu neskôr vysunul toho istého hráča Fukna, ale lopta mierila nad brvno. V 88. minúte ešte skúšal šťastie vo vyloženej šanci Fukna, no stav sa už nezmenil. Myjavčania tak v súboji s kvalitným súperom doplatili na nepremenené príležitosti.

Spartak Myjava B - OŠK Trenčianske Stankovce 2 : 5 (1 : 1)
štvrtý prípravný zápas, sobota 17. 2. 2024, 13.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Zmeko, Brezina, Kunka, Toman, Jankových, Fukna, Kosík, Koníček, Martišiak, Liška
  • náhradníci: Oravec, Šraga, Sekela, Gálik, Mareček
  • góly za Myjavu: 18. Liška, 68. Fukna

zdroj a foto: J. Zmeko