Na ukrajinského prvoligistu Spartak Myjava nestačil, podľahol mu 1 : 3

10.02.2024

V sobotu 10. februára 2024 popoludní nastúpili hráči A-mužstva Spartaka Myjava v rámci sústredenia v Turecku na ďalší zo série prípravných zápasov v aktuálnej zimnej prestávke.

Išlo v poradí o piate stretnutie kopaničiarov pred blížiacim sa štartom jarnej časti 2. futbalovej ligy 2023/2024, ktorú odštartujú v prvý marcový deň na domácom trávniku proti Petržalke. Zohratosť zásadne obmeneného kádra z Myjavy na trávniku v Beleku preveril účastník najvyššej ukrajinskej súťaže, tím FC LNZ Cherkasy. Ten po jeseni figuruje na desiatej priečke a na svojom tureckom výjazde len nedávno zdolal v príprave slovenský mančaft MFK Zemplín Michalovce. Ako sa napokon ukázalo, ukrajinskí futbalisti boli úspešní aj pri previerke s Myjavou, ktorú zdolali 3 : 1. Priebeh zápasu však výsledku celkom nezodpovedá, lebo súperi pôsobili na trávniku vyrovnaným dojmom, len spartakovcom chýbal kúsok šťastia. Alebo lepšie povedané, mali dnes smolu, pretože až dva góly inkasovali s vlastným prispením. O skorigovanie konečného výsledku zo strany Myjavy sa v 76. minúte postaral Čongrády. V každom prípade to bola dobrá herná previerka a v ďalšom dueli v Turecku Spartak nastúpi v utorok 13. februára 2024 popoludní proti gruzínskemu druholigistovi, FC Rustavi. Presný čas úvodného výkopu upresníme dodatočne.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Som veľmi prekvapený - v dobrom - z nášho výkonu. Hrali sme dnes s kvalitným súperom z prvej ukrajinskej ligy. Zápas bol v rýchlom tempe, od šestnástky k šestnástke, boli sme nebezpeční a na ihrisku to bolo vyrovnané. Výsledok je preto trochu sklamaním, ale čo sa týka výkonu, sme na tom veľmi dobre. Hráčom nemám čo vytknúť, každý z nich dnes vydal zo seba maximum. Takže výsledok určite nezodpovedá výkonu."

Spartak Myjava - FC LNZ Cherkasy 1 : 3 (0 : 1)
piaty prípravný zápas, sobota 10. 2. 2023, 15.30 h, ihrisko v Beleku, Turecko

  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Cisár, Halabrín J., Prachar, Moura, Kousal, Šimeček, Vlasov, Flamík, Sidi Sow, Antal
  • náhradníci: Opalek, Kubica, Bedecs, Halabrín G., Boledovič, Ali Sylla, Čongrády, Čurik, Belanský, Horniaček, Castellano
  • góly: 37. Cisár (vlastný), 76. Čongrády - 50. Kaplienko, 67. Naumets

M. Hrin
foto: P. Solnička