Na zápas do Malženíc môžu vycestovať aj fanúšikovia

27.05.2021

Aktuálne nariadenia umožňujú, aby sa zápas 11. kola TIPOS III. ligy Západ medzi tímami OFK Malženice a Spartak Myjava odohral pred diváckou kulisou. Síce obmedzenou, ale predsa. Kluby sa navyše dohodli na tom, že na stretnutie môžu vycestovať aj fanúšikovia Myjavy.

Má to však niekoľko podmienok. V prvom rade treba rátať s obmedzenou kapacitou a v nedeľu do Malženíc bude môcť vyraziť povzbudiť hráčov Spartaka len okolo 20 - 25 ľudí. Tí si musia zabezpečiť vlastnú dopravu.

Keďže organizátori podujatí - kultúrnych i športových - musia mať z dôvodu prevencie a ochrany zdravia po dobu 14 dní od konania akcie k dispozícií evidenciu divákov, je potrebné, aby sa záujemcovia o výjazd naň vopred prihlásili. A to najneskôr do piatka 28. mája 2021 do 18.00 h mailom na adresu i.nevedalova@centrum.sk. V správe treba uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia, adresu a telefónny kontakt.

Následne bude pre prihlásených fanúšikov, ktorí sa zmestia do stanovenej kapacity, pripravené bezplatné antigénové testovanie, keďže pri vstupe na štadión sa treba preukazovať potvrdením o negatívnom výsledku testu na koronavírus nie starším ako 24 hodín. Toto testovanie sa bude realizovať na odbernom mieste na myjavskom štadióne v nedeľu 30. mája 2021 o 15.00 h. Tento čas treba dodržať a dostaviť sa na miesto testovania včas.

Uvedomujeme si, že to nie je celkom jednoduché, zariadiť si všetko tak, aby ste sa na zápas mohli ísť pozrieť. Ale také sú aktuálne nariadenia a musíme ich dodržiavať. My sa snažíme urobiť všetko pre to, aby tí z vás, ktorí majú záujem o majstrovský duel, mohli do Malženíc vycestovať a najmä mali možnosť dôrazne a dôstojne povzbudiť našich chlapcov. Po tých dlhých mesiacoch bez súťažného stretnutia si svojich priaznivcov na tribúne istotne zaslúžia.