Napriek dobrému výkonu Myjava z Púchova body nepriviezla

29.07.2023

V poslednú júlovú sobotu sa už aj pre Spartak Myjava naplno rozbehol nový ročník 2. futbalovej ligy 2023/2024. V rámci jej 1. kola kopaničiari vycestovali do Púchova, kde si na mestskom štadióne zmerali sily s domácim celkom.

Zápas sa začal v rýchlom tempe a prvý náznak šance mali domáci už v 2. minúte, keď kapitán Mráz poslal loptu pred bránu. No nenašiel spoluhráča, ktorý by ju spracoval. Ešte v tej istej minúte minula prudká strela žrď Kubicovej brány. V 5. minúte zasa hľadal Copko pred bránou Prachara. Trochu mu v tom pomohol domáci gólman, ktorý loptu vyrazil práve k Pracharovi a ten skúsil zakončiť. Lopta ale za bránkovú čiaru neprešla. O minútu neskôr vyslal vysoký center do pokutového územia Hapal a Tancíkova hlavička takmer zodrala farbu zo žrde púchovskej svätyne. Spartakovci aj naďalej skúšali šťastie, okrem iného aj nakopávanými loptami do šestnástky súpera, ale neúspešne. V 12. minúte prihral Tancík Copkovi k vzdialenejšej žrdi. Tomu však nesadla lopta na hlavu a fanúšikovia Púchova si vydýchli. Kopaničiari si užívali súperovu polovicu ihriska a akcie hráčov v bielom prichádzali v tejto fáze zápasu len sporadicky. Do jednej sa dostal opäť Mráz, ktorý sa v 16. minúte pokúšal Kubicu prekonať z uhla. V 18. minúte sa za chrbát myjavskej obrany prepracoval Loduha, no vybehnutý myjavský brankár umožnil domácim len rohový kop. Ten bol nebezpečný a defenzíva v žltom musela odvracať príležitosť domácich v poslednej sekunde. V 22. minúte to znova skúšal aktívny Hapal, vysokou loptou hľadal Copka, ale ten ju zachytiť nestihol. Skóre napokon predsa len otvorili hráči Púchova, keď v 32. minúte hlavičkou zakončil Letenay. Púchov - Myjava 1 : 0. V 37. minúte zahrával priamy kop Hapal a lopta skončila v rukaviciach Vavrúša. Nádhernú akciu predviedli Myjavčania v 41. minúte stretnutia. Dlhú loptu si prebral vysunutý Copko, po jej spracovaní ju poslal pred bránu Pracharovi, ktorého hlavička vykĺzla Vavrúšovi z rukavíc. Ten ju však stihol zachytiť ešte pred bránkovou čiarou. Do prestávky sa tak už stav nezmenil.

Na začiatku druhého polčasu sa najskôr pokúšal vyrovnať Hapal, ale jeho strela mierila privysoko. Skóre sa menilo v 49. minúte, keď sieť myjavskej svätyne rozvlnil po bežeckom súboji so Svatíkom opäť Letenay. Púchov - Myjava 2 : 0. Veľkú šancu na kontaktný gól zahodil o chvíľu neskôr Copko, keď zle spracoval Hapalovu prihrávku. No vzápätí sa v 55. minúte presadil peknou strelou spoza šestnástky Tancík a stal sa tak prvým strelcom Myjavy v novej sezóne. Púchov - Myjava 2 : 1. V 63. minúte Bedecs poslal dlhú prihrávku striedajúcemu Švecovi, ktorého hlavička preletela ponad brvno. V 69. minúte musel zasahovať po rýchlej akcií Púchova a Michlíkovej strele Kubica. V 73. minúte vyrazil brankár Spartaka Kopičárovu strelu a Svatik vyslal dopredu rýchleho Tancíka. Ten z ľavej strany posunul loptu do pokutového územia, no adresát v žltom drese chýbal. Po Tancíkovi skúsil šťastie aj Hapal, ktorého strela mieriaca do pravého horného rohu skončila v rukaviciach Vavrúša. V 86. minúte inkasoval červenú kartu Holiš a kopaničiari dohrávali posledné minúty v prečíslení. Nedokázali ho už však zužitkovať a v prvom zápase sezóny napokon podľahli Púchovu 1 : 2.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Určite treba povedať, že to bol dnes kvalitný zápas z oboch strán. Púchov mal príležitosti, my sme mali veľké šance. Určite to dnes rozhodol druhý gól, ktorý dal Letenay po našej chybe a my sme museli výsledok doháňať. Podarilo sa nám znížiť na 1 : 2 a znova sme sa dostali do hry. Opäť sme si dokázali vypracovať pá zaujímavých situácií, ale to aj Púchov. Škoda, že ku koncu už bolo stretnutie dosť rozkúskované. Domáci si chceli výsledok udržať, ale už tam chýbala tá kvalita v závere. Čo nás mrzí je vylúčenie Tancíka na konci zápasu, ktorý hral výborne, dal gól, bol najlepším na trávniku a takúto chybu z frustrácie by si nemal dovoliť. Takéto situácie musíme vedieť riešiť inak. Škoda, že to dnes nevyšlo, bol to skôr remízový zápas, no súper dal dva góly a my jeden. ale ideme ďalej a musíme sa dobre pripraviť na Trebišov."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Tancík, Copko (62. Legnani), Benovič (70. Halabrín G.), Cisár (70. Castellano), Toman (K) (75. Boledovič), Hapal, Čurik, Bedecs, Svatík, Prachar (62. Švec)
  • zostava MŠK Púchov: Vavrúš, Kaufman, Klabník, Pavlovič, Lacko S. (59. Kapusniak), Kopičár, Loduha (K), Martinček (84. Štrauch), Mráz (59. Holiš), Lacko P. (59. Holiš), Letenay (66. Michlík)
  • ŽK: 12. Klabník, 32. Lacko, 38. Kaufman, 44. Martinček, 89. Kapusniak – 28. Benovič, 70. Legnani, 90+. Boledovič
  • ČK: 87. Holiš – 90+ Tancík
  • góly: 32. a 49. Letenay – 55. Tancík
  • rozhodovali: Batiz – Lalo, Lauer
  • návštevnosť: 725 divákov