Negatívna séria pokračuje, Myjava nestačila na nováčika z Malženíc

21.10.2023

V sobotu 21. októbra 2023 vycestovali futbalisti Spartaka Myjava do neďalekých Malženíc, aby tu s domácim celkom odohrali zápas 13. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024. Po dvoch prehrách, najskôr na ihrisku v Žiari nad Hronom a potom doma s rezervou Slovana, chceli kopaničiari získať opäť body do tabuľky.

Okamžite po úvodnom hvizde zaútočili hráči Spartaka na súperovu bránu. Do zakončenia sa dostal Legnani, no jeho strela nebola presná. V 16. minúte na opačnej strane ihriska zahrával priamy kop Nagy. Rozhodol sa poslať loptu priamo na bránu, ale Kubica jeho strelu zlikvidoval. V 20. minúte zasa skúšal šťastie Tancík. Lopta cestu do siete nenašla. V tejto fáze stretnutia Myjavčania loptu často strácali a na ihrisku bolo cítiť miernu prevahu domácich. Hra bola poznačená častými osobnými súbojmi a priame ohrozenia jednej či druhej brány chýbali. V 34. minúte dostal množstvo priestoru po Azevedovej prihrávke Nagy. Vystrelil a otvoril skóre zápasu. OFK Malženice – Spartak Myjava 1 : 0. V 41. minúte zasa zatlačili na súpera kopaničiari. Po akcii však príliš dlho čakali na strelu, až nakoniec loptu poslal mimo priestor troch žrdí Gabriel Halabrín. Až v nadstavenom čase prvého dejstva poslal center na vzdialenejšiu žrď Castellano. Prihrávku spracoval Tancík a pohotovo vyrovnal.

Do druhého polčasu vstúpili spartakovci aktívne a usadili sa na súperovej polovici ihriska. Potom sa však v 57. minúte v pokutovom území previnil Bilovský a rozhodca odpískal pokutový kop v prospech Malženíc. Nagy penaltu bezpečne premenil a domáci opäť viedli. Aby toho nebolo málo, v 60. minúte videl druhú žltú kartu v zápase striedajúci Čurik a putoval pod sprchy... Myjavčania sa napriek týmto skutočnostiam nevzdávali a naďalej hrali aktívne. K domácej svätyni sa ale dostávali sporadicky. Posledných desať minút bola hra rozkúskovaná, čo domácim vyhovovalo. V posledných sekundách zápasu ešte spartakovci zaútočili, no defenzíva Malženíc si hráčov v žltých dresoch dobre postrážila. A tak si nováčik súťaže po záverečnom hvizde pripísali na konto prvú domácu výhru v sezóne, zatiaľ čo pre Myjavu to bola tretia prehra po sebe...

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnešný zápas hodnotím katastrofálne. Aj čo sa týka výsledku, aj herného prejavu. Chýbala nám agresivita, dostupovanie k hráčom, využívanie šancí, ktoré sme mali v úvode hry... Zaváhali sme v pokutovom území súpera, kde nám chýbala presnosť. Dostali sme nešťastný gól a ten súpera povzbudil. Snažili sme sa čím skôr vyrovnať, čo sa nám napokon gólom do šatne podarilo. Potom sme dostali druhý gól z penalty a nasledovalo zbytočné vylúčenie. Chceli sme ešte niečo so zápasom urobiť. Aj keď nás bolo o jedného menej, chceli sme získať aspoň bod, rozostavili sme sa na dvoch útočníkov. Bohužiaľ, nedostávali sme sa do šancí.. Čo sa dá robiť, ideme ďalej a v ďalšom zápase budeme chcieť zlomiť toto nešťastie, ktoré nás v poslednej dobe sprevádza."

• zostava OFK Malženice: Vasiľ, Rýzek, Katunský, Ujlaky, Kompan Breznik, Karhan, Horvát (K), Nagy (74. Cíferský), Azevedo (90+ Chovan), Oseni (45. Šarmír), Rapavý (90+ Vaško)
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman (K), Bedecs, Halabrín J., Boledovič (46. Čurik), Bilovský, Castellano, Halabrín G. (82. Hapal)., Legnani (72. Copko), Tancík, Cisár
  • góly: 34., 58.Nagy – 45+ Tancík
  • ŽK: 71. Šarmír, 90. Vasiľ – 56. Castellano, 58., 60. Čurik, 83. Halabrín J.
  • ČK: 60. Čurik
  • rozhodovali: Benedik - Vass, Železňák
  • návštevnosť: 430 divákov