Nerozhodný výsledok s majstrom Turkménska

Prípravný zápas, 28. 2. 2020
Spartak Myjava - Altyn Asyr FK 1 : 1 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46. Kubica D.) - Lopušan, Svatík, Horeš (46. Sivák), Toman - Mareš T. (88. Fila), Flamík, Pekár - Ulrich (77. Copko), Copko (46. Karika), Pecha (46. Vávra)

Zostava Altyn Asyr FK: Orazmuhammedov - Saparov, Babajanov, Batyrov, Halmammedov, Hojayev, Atayev, Ballakov, Annadurdyev, Myradov, Titov. Striedali: Tursunov, Aybatov, Akmammedov, Bayov, Muhadov, Afayev, Yallafov, Gurgenov, Annayev, Myratberdiyev, Ashyrov, Kydyrov

Vo štvrtok sa naplánovaný duel Spartaka Myjava s majstrom Turkménska pre nespôsobilý terén uskutočniť nemohol, ale dnes už Myjavčania nastúpili na prvý z dvojice prípravných zápasov na sústredení v tureckom Beleku. Oba tímy sa spočiatku museli vyrovnať so silným vetrom. Súper z Ašchabadu mal v prvom polčase územnú prevahu, do výraznejších streleckých pozícií sa však jeho hráči nedostávali. Brankár Solnička musel zasahovať v 13. min. po rohovom kope a v 24. min. po strele Ballakova zo strednej vzdialenosti. Kopaničiari gólovo udreli v 32. min. Ulrich poslal z pravej strany center do pokutového územia, Pecha hlavičkoval a od brvna sa lopta odrazila za bránkovú čiaru. Systém VAR k dispozícií nebol, ale postranný rozhodca mal pozorné oko - 1:0. V 39. min. hlavičkoval Myradov nepresne. O chvíľu skúsil strelecké šťastie z hranice pokutového územia Pecha a jeho zakončenie len tesne minulo cieľ. Minútu pred koncom prvého polčasu centroval pred Solničkovu bránu Myradov a s prispením vetra lopta doletela až na zadnú žrď, od ktorej sa vrátila do ihriska.

Po zmene strán mohol v 57. min. súper z Turkménska vyrovnať, ale skóre sa ešte nemenilo. V 65. min. sa po situácií, kedy zostal v pokutovom území Myjavy ležať otrasený Sivák, ozval hvizd hlavného rozhodcu, ktorý prisúdil súperovi zahrávanie pokutového kopu. Penaltu Annayev premenil a vyrovnal na 1:1. V 68. min. zakončoval mimo priestoru troch žrdí Vávra. Záverečná 20-minútovka bola v réžií Myjavčanov. V 73. min. mieril k žrdi Pekár a mierny teč brankára usmernil loptu mimo brány. O minútu centroval do pokutového územia Karika, pred bránou turkménskeho tímu vznikla trma-vrma, ale Vávra loptu nepretlačil do siete. Strelou spoza šestnástky skúšal strhnúť výhru na stranu Spartaka aktívny Pekár, úspešný zákrok si pripísal Yallafov. V 78. min. sa zrodila ďalšia veľká príležitosť spartakovcov, Vávra však zblízka sieť nerozvlnil. Na opačnej strane si Kubica poradil s pokusom Annayeva, ktorý ho chcel prelobovať. Zápas sa tak skončil zmierlivou remízou 1:1. Druhý prípravný duel na sústredení odohrajú Myjavčania v nedeľu 1. marca 2020 s ukrajinským tímom FC Obolon Kyjev.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme dobrý zápas s majstrom Turkménska, ktorý mal zaujímavých technických hráčov, dobre sa pohybujúcich. Zo začiatku sme sa trošku hľadali. Predsa len je nás menej, máme zranených hráčov. Ale potom, ako sme sa dostali do hry, tak sme mali pár dobrých situácií. Na druhý polčas súper vymenil skoro celú jedenástku. Tempo bolo vysoké. Tým pádom sme museli zabrať, čo sme chceli a všetci hráči sa museli zapojiť. V závere sme mali jednoznačne ten zápas rozhodnúť. Mali sme tri veľké šance, ktoré keby sme premenili, tak určite vyhráme. Škoda, ale bol to dobrý zápas, aj dobrí rozhodcovia, takže splnilo to účel."

• góly: 32. Pecha - 67. Annayev (z penalty)
  • ŽK: 22. Svatík, 54. Flamík, 64. Vávra - 20. Saparov, 22. Titov, 30. Annadurdyev

autor: T. Marek