Nová kniha o myjavskom futbale, šále a vlajočky k storočnici

07.08.2020

Súčasťou prvého ligového zápasu Spartaka Myjava v súťažnom ročníku 2020/2021 bude aj uvedenie do života novej knihy o storočnej histórii futbalu s názvom Začali to myjavskí študenti.

O vznik tejto publikácie sa zaslúžilo autorské trio Michal Maliarik, Milan Vrána a Stanislav Malečka a kniha nás storočnou históriou myjavského futbalu prevedie naozaj komplexne a pútavo. Na asi 400 stranách tu okrem iného nájdeme viac ako 500 fotografií a 49 osobných výpovedí ľudí, ktorí mali a majú s futbalom na Myjave čo do činenia a vedia o ňom poskytnúť zaujímavé informácie. Táto kniha nemá byť a ani nie je len akousi štatistikou tímov a výsledkov, ale je príbehom. Príbehom o vzostupoch a pádoch, o ľudských osudoch, o radosti i smútku, o vytrvalosti a súdržnosti, ktoré v duchu známeho hesla SME JEDEN TÍM priviedli Spartak Myjava až do reality dnešných dní. A tým dokazujú, že futbal na Myjave má stále potenciál. Že stále patrí medzi najobľúbenejšie športy v regióne, má najpočetnejšiu hráčsku i fanúšikovskú základňu a môže ešte dlhé roky prinášať ľuďom na trávniku i na tribúnach radosť a pôžitok z hry. Túto hodnotnú a reprezentatívne spracovanú knihu vydanú Spartakom Myjava v náklade 500 kusov po prvý raz zoženieme na zápase 1. kola TIPOS III. ligy Západ medzi Spartakom Myjava a tímom AFC Nové Mesto nad Váhom. Jej cena je 25,- €. O ďalších predajných miestach budeme verejnosť ešte informovať.

Pre fanúšikov budú takisto k dispozícií celkom nové fanúšikovské šále a vlajočky s motívom storočnice futbalu na Myjave. Ide o limitovanú edíciu, takže - ako sa vraví - kto skôr príde, ten skôr melie. Oba zberateľské predmety sú naozaj kvalitne vyhotovené, šály sú pletené s obojstranným motívom, vlajočka má trvácnu potlač, lem, sťahovaciu šnúrku... Ak budete mať záujem, vyhľadajte na stretnutí Myjava - Nové Mesto nad Váhom predajné miesto medzi tribúnami A a B a môžete si tu šál zakúpiť za 10,- € a vlajočku za 6,- €.

M. Hrin