Novomešťania oslavy Myjave nepokazili

07.08.2020

TIPOS III. liga Západ, 7. 8. 2020
Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 3 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Lopušan, Brezina, Farkaš, Mareš L. (52. Toman) - Flamík, Pekár (K) (15.Svatík), Mareš T. (52.Sivák) - Ulrich (87.Liška), Copko, Pecha (52.Vávra)

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Bobot - Jambor (70.Hazda), Múdry, Šupka (K), Jurica, Pavlovčík, Šebek (79.Šimlovič), Živčic (79.Floriš), Buček, Michalička, Rapavý (87.Zula)

V príjemnom letnom počasí sa odohral úvodný duel novej sezóny TIPOS 3. ligy Západ. Myjavčania v ňom pred domácim publikom privítali regionálneho rivala z Nového Mesta nad Váhom. Ešte pred samotným úvodným výkopom boli ocenené štyri významné klubové osobnosti z rôznych období storočnej histórie myjavského futbalu - Ján Križka, Stanislav Malečka, Pavel Halabrín a Peter Solnička. Následne bola pokrstená nová kniha, ktorá mapuje bohatú históriu klubu z "metropoly pod slamou".

Potom sa už dostal k slovu či skôr k lopte samotný zápas. Naposledy sa tieto tímy stretli takmer pred rokom. Vtedy padol jediný gól zápasu v 77. min. Tento raz sa ho diváci dočkali už v 5. min. Pekár našiel v pokutovom území Copka, ten nezištne prihral Pechovi, ktorý sa zblízka nemýlil - 1:0. Hostia hrozili z rohových kopov, po jednom z nich v 9. min. zasahoval Solnička. O dve minúty zacentroval z pravej strany Pekár a Copko tesne minul bránu. Hra sa postupne vyrovnala a odohrávala sa prevažne v strede poľa bez výrazných streleckých príležitostí. V závere prvého dejstva ešte dvakrát pohrozili kopaničiari. Zakončenie Copka zo strednej vzdialenosti k žrdi Bobot v bráne hostí chytil.

Aj úvod druhého dejstva sa niesol v znamení súboja o stred poľa. V 59. min. zakončoval Michalička, lopta šla mimo priestor troch žrdí. O dve minúty na to pálil nebezpečnejšie Šebek, Solnička na dvakrát loptu ukryl do rukavíc. Na opačnej strane našla kolmica rozbehnutého Copka, dokázal obísť brankára, ale z veľkého uhla minul. V 65. min. sa Vávra zbavil brániaceho hráča, vo vnútri pokutového územia zakončoval Lopušan. Najskôr nastrelil protihráča, potom rozvlnil bočnú sieť. Zvýšená aktivita Myjavčanov priniesla svoje ovocie v 74. min. V pokutovom území bol nedovolene atakovaný Copko a nariadenú penaltu bezpečne premenil Ulrich - 2:0. V 82. min. podnikli domáci hráči rýchlu kontru, Vávra nezamieril presne. Hostia preverili Solničku o dve minúty neskôr. Potom však domáci tím spečatil úspešný vstup do sezóny, keď sa do listiny strelcov zapísal aj Vávra. V nadstavenom čase sa ešte snažil prikrášliť výsledok Svatík, no skóre sa už nemenilo. Spartak Myjava tak zdolal Nové Mesto nad Váhom 3:0. Ďalší zápas odohrá Myjava v sobotu 15. augusta 2020 o 19.30 h, keď opäť na domácom trávniku privíta tím FK Beluša.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Vedeli sme, že náš dnešný súper je veľmi dobrý na lopte, že bude v strede ihriska silný, čo sa aj potvrdilo. Chvalabohu, že sme dali prvý gól a prinútili ho hrať. Nemuseli sme sa dobýjať do uzavretej obrany. Naši nosní hráči, ako sú Kóňa a Pekár, nám chýbali, čo bolo cítiť najmä v tej kreativite. Ale na to sú tam tí druhí hráči, ktorí to majú zvládnuť. Nedokázali sme sa, ako som už spomenul, tak presadiť v strede poľa, ako sme si mysleli, ale súper sa do nejakej vyslovenej šance nedostal. Takže naša obranná fáza fungovala dobre, ale musíme popracovať na takom našom atraktívnejšom hernom výkone. Musím sa vyrovnať s výpadkom niektorých hráčov a všetci v tíme musia zabrať. Cením si dnešné víťazstvo, pretože Nové Mesto tu aj minulý rok hralo dobrý futbal a tiež to bol vtedy vybojovaný výsledok 1 : 0. Takže som rád, že sme sa dnešným rezultátom k oslave storočnice futbalu na Myjave pridali aj my."

  • góly: 5. Pecha, 74.Ulrich (z penalty), 84.Vávra
  • ŽK: 29.Mareš T., 57.Brezina, 69.Vávra - 69.Šebek
  • návštevnosť: 383 divákov
  • rozhodovali: Drobec - Jančok, Kotrec

autor: T. Marek
foto: V. Domen