O výhre v Rači rozhodol Pekár

11.09.2022

V rámci 9. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 vycestovali hráči Spartaka Myjava do Bratislavy, kde si v nedeľu 11. septembra 2022 zmerali sily s domácim celkom FK Rača.

Tá naposledy zvíťazila ešte v júli, keď zdolala Petržalku a odvtedy chuť víťazstva neokúsila. Naposledy pred týždňom v mestskom derby podľahla rezerve Slovana tesne 0 : 1. Motivácia domácich tak bola jasná a do duelu vstupovali s túžbou získať pred svojimi priaznivcami všetky body. Úmysly Myjavčanov boli rovnaké a po minulotýždňovom opätovnom naladení sa na víťaznú vlnu, keď zdolali Dolný Kubín 2 : 1, pomýšľali na ďalšiu výhru a na zotrvanie na horných priečkach tabuľky. Istou zaujímavosťou je, že hráči Spartaka na račiansky trávnik vyšli s čiernymi páskami, aby tak symbolicky vzdali hold zosnulej anglickej kráľovnej, Alžbete II.

Napokon o všetkom rozhodol jediný gól, ktorý strelil v 45. minúte po nariadenom pokutovom kope kapitán kopaničiarov Štefan Pekár. Hoci si spartakovci dokázali vypracovať aj ďalšie príležitosti na skórovanie z hry, nikomu sa už nepodarilo rozvlniť sieť za gólmanom Riškom. Myjava si teda na konto pripísala tesné víťazstvo 1 : 0 a získala cenné tri body do tabuľky. O týždeň v piatok 16. septembra 2022 privíta pred reprezentačnou prestávkou na domácom trávniku svojho niekdajšieho treťoligového súputníka, tím MŠK Považská Bystrica.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Dnes to bol odbojovaný zápas a zaslúžené víťazstvo, o ktorom sme mohli rozhodnúť aj skôr šancami v prvom polčase. Tie sme mali aj v druhom dejstve, no zbytočne sme ich pozahadzovali a súpera stále držali v napätí a nádeji, že môže vyrovnať. To by sa nám v iných zápasoch mohlo vypomstiť. No platí, že chalani tento zápas odmakali, oddreli a tri body vezieme na Myjavu úplne zaslúžene."

• Zostava FK Rača Bratislava: Riška, Egbe, Ružička (65. Palacka), Kňažek, Štefanka, Adam (K), Radmanović, Výbošťok (74. Bellás), Antal, Bellay, Hlushko (65. Csáno)
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Silva, Benovič, Pekár (K), Olejník (71. Buchel), Cisár, (85. Martišiak) Toman, Pafka (85. Lopušan), Čurik, Tancík (71. Mareš), Svatík (59. Sivák)
  • ŽK: 19. Kňažek, 45. Radmanović, 86. Bellay - 25. Svatík, 63. Sivák, 68. Čurik, 89. Benovič
  • góly: 45. Pekár (PK)
  • rozhodovali: Greško - Špivák, Hrenák