Oslabená Myjava na body nedosiahla

05.09.2020

TIPOS III. liga Západ, 5. kolo, 5. 9. 2020
FK Marcelová - Spartak Myjava 2 : 1 (2 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan, Svatík (72.Brezina), Farkaš, Toman (74.Pekár) - Flamík, Kóňa, Mareš T. (38.Sivák) - Karika (55.Ulrich), Copko, Vávra (63.Pecha)

Zostava FK Marcelová: Kosťukevič - Šimko, Luzin (49.Kiss), Begáň (79.Meňuš), Mikeš (63.Zsidek), Kneženić, Speck, Szénási, Matič (89.Gál), Taibl, Mészáros (90.Szikonya)

V príjemnom letnom počasí sa odohrával duel dvoch tímov, ktoré chceli potvrdiť víťazstvá z minulého kola. Aj keď v úvodnej polovici I. polčasu diváci veľké šance nevideli, zápasové tempo bolo dobré. Myjavčania hrozili po centroch z krídelných priestorov. Domáci skúšali šťastie dlhými prihrávkami za obranu. Skóre stretnutia mohol otvoriť v 28. min. Copko, ktorý pretavil presnú prihrávku a svoju rýchlosť na únik, ale loptu z jeho kopačky zastavila žrď. Naopak, gólovo udreli po štandardnej situácií už o chvíľu domáci hráči. Matič našiel hlavu Kneženića, ktorý sa zblízka nemýlil - 1:0. O päť minút si pomohol v súboji pred šestnástkou Farkaš rukami a od hlavného arbitra uvidel červenú kartu. Nasledoval priamy kop, ktorý zahral Mikeš a Marcelová viedla 2:0. Krátko pred polčasovou prestávkou ešte dobre hlavičkoval Copko, ale znížiť sa mu nepodarilo.

Oslabení kopaničiari vsadili v druhom dejstve všetko na jednu kartu a nezmierili sa s nepriaznivým priebehom stretnutia. A pomerne rýchlo sa im podarilo streliť kontaktný gól, presne sa v 54.min. trafil Vávra - 2:1. Po tejto situácií ešte viac ožili. V 64.min. poslal pred bránu prihrávku Copko a Pecha na ňu len tesne nedosiahol. V 78. min. pálil vo vnútri pokutového územia Kóňa, reflexívne zasahoval Kosťukevič. Domáci hráči mohli uzavrieť duel v 82. min., ale nastrelili konštrukciu brány a pri druhej strele bol proti Kubica. To dalo Myjavčanom ešte šancu na bodový zisk. Napriek enormnej snahe už ale zostal výsledok nezmenený. Myjava podľahla Marcelovej tesne 1:2.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Začnem odzadu. Neuveriteľne sme sa dostali zo stavu 0:2 do zápasu vôlovými vlastnosťami a nasadením všetkých hráčov. Za čo ich treba pochváliť. A keď ideme odpredu - škoda, že sme tak nenaskočili do zápasu. Dôležité boli tri momenty. Dávid Copko šiel sám na bránu v 28. min., mohli sme ísť do vedenia. Následne bola štandardka, domáci dali gól. Potom červená karta Farkaša, druhý gól z priameho kopu a vyzeralo to s nami nie dobre. Cez polčas sme si povedali, že stále máme o čo hrať. Gólom sme sa do zápasu vrátili. Bol som až milo prekvapený, čo všetko sme pre to urobili. Že tam boli brejky domácich, to beriem. Lebo hrali absolútny vabank. Chceli sme aspoň bod získať aj v stave, v akom sme boli. Potom sa Pekár zranil, takže sme boli ôsmi hráči v poli. A stále sme boli nebezpeční. Domácim treba zagratulovať, ale ten začiatok sme im uľahčili my. Ale je to dobrý súper, ktorý zoberie body aj iným mužstvám. Musíme sa z toho rýchlo spamätať. Dôležité je, aby boli hráči zdraví. Dnes mal Ulrich problémy s krížami. Trošku nám chýbalo, že neboli všetci zdraví. Ale na to sú tam ostatní. Karika odohral dobrý zápas, len po vylúčení sa musel viac venovať aj iným úlohám. Vávra dal gól. Ale potrebovali sme tam dostať hráčov, ktorí budú čerstvejší. Niečo do zápasu priniesli. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň vyrovnať."

  • góly: 29.Knežević, 35.Mikeš - 54.Vávra
  • ŽK: 32.Mikeš, 66.Knežević - 43.Copko, 49.Svatík, 58.Flamík, 75.Sivák
  • ČK: 34.Farkaš
  • rozhodovali: Šima - Jančok, Kotrec
  • návštevnosť: 300 divákov

autor: T. Marek
foto: V. Domen