Oslavy storočnice futbalu na Myjave nebudú, liga začne v piatok

03.08.2020

V rámci druhého augustového víkendu mali všetci športoví priaznivci v kopaničiarskej metropole oslavovať sté výročie futbalu na Myjave. Bohužiaľ, nestane sa tak...

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne a odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne klub Spartak Myjava oznamuje verejnosti, že dlho pripravované oslavy storočnice futbalu sa v auguste, bohužiaľ, neuskutočnia. Celý sobotňajší program sa ruší.

V platnosti však zostáva piatkový (7. 8. 2020) prvý majstrovský zápas TIPOS III. ligy Západ 2020/2021, v ktorom sa o 19.30 h stretne domáci Spartak Myjava s tímom AFC Nové Mesto nad Váhom. Stretnutie sa bude hrať pred diváckou kulisou, bude však potrebné dôsledne dodržiavať ochranné opatrenia a pokyny usporiadateľov. Medzi ne patria napríklad umývanie a dezinfekcia rúk, zachovávanie odstupov od iných návštevníkov či sedenie na tribúne v každej druhej rade.

Samotnému zápasu bude predchádzať avizovaný krst novej publikácie s názvom "Začali to myjavskí študenti" mapujúcej storočnú púť myjavského futbalu od jeho vzniku až po súčasnosť a tiež ocenenie troch vybraných osobnosti myjavského futbalu. K dispozícii by mala byť aj limitovaná edícia fanúšikovských šálov a vlajočiek s motívom storočnice.

Predaj vstupeniek na úvodný duel sezóny v hodnote 7,- €/5,- € bude hodinu pred úvodným výkopom v pokladni štadióna na Hodžovej ulici. Deti do 6 rokov majú vstup voľný. Srdečne vás na zápas pozývame!