Padlo rozhodnutie, jesennú časť súťaže Spartak dohrá v decembri

22.11.2023

AKTUALIZOVANÉ - Predpokladáme, že žiadnemu fanúšikovi myjavského futbalu neušla informácia, že sa záverečný duel jesennej časti 2. futbalovej ligy 2023/2024 medzi domácom Slavojom Trebišov a Spartakom Myjava v novembri neuskutočnil.

Dôvodom odloženia stretnutia bol nespôsobilý terén v Trebišove. Vedenie myjavského klubu začalo hneď vzniknutú situáciu po zbytočnom výjazde na východ Slovenska riešiť a dnes už máme riadiacim orgánom potvrdenú informáciu, že odložený zápas 17. kola aktuálneho súťažného ročníka s tímom Slavoj Trebišov hráči myjavského A-mužstva odohrajú na umelej tráve mestského futbalového štadióna vo Vranove nad Topľou. A to v sobotu 2. decembra 2023 o 13.00 h.

Spartak Myjava rozhodnutie akceptuje, ale považuje ho za nešťastné, dokumentujúce nevyhovujúcu úroveň infraštruktúry v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, ktoré nie je ani v prospech hráčov, ani fanúšikov futbalu. Okrem iného - keďže prvá časť súťaže už v podstate skončila a hráči tiež potrebujú po desiatich mesiacoch nejaké to osobné voľno, ktoré mali naplánované - musí sa vedenie vážne zaoberať otázkou, s akým kádrom v decembri do Vranova vycestuje. Aby jeseň Spartak definitívne dohral so cťou a potešil výkonom svojich priaznivcov.