Pečené prasa nebude, tri body putovali na kopanice

28.08.2021

Zápas so špecifickou príchuťou čakal Myjavčanov v 4. kole TIPOS III. ligy Západ, v rámci ktorého vycestovali do neďalekých Častkoviec. Tento tím totiž vedie bývalý myjavský tréner Vladimír Stančík a pôsobí v ňom niekoľko bývalých hráčov Spartaka.

Medzi nimi aj Peter Sládek, ktorý práve s Myjavou okúsil aj najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž a už počas týždňa sa spolu so Štefanom Pekárom na portáli mytrencin.sme.sk verejne "hecovali" a zastrájali, ako tento duel zvládnu. Sládek sľúbil do kabíny pečené prasa, ak pôjdu kopaničiari z Častkoviec s dlhým nosom. No ak by domáci pohoreli, mal by práve Sláďo prísť na domáci zápas Myjavy v Pekárovom drese a riadne spartakovcov povzbudzovať. Teraz už vieme, že platiť bude tá druhá možnosť a Častkovčania si musia na chrumkavé prasiatko nechať zájsť chuť...

Priebeh prvého polčasu však nenasvedčoval tomu, že sa z plného bodového zisku budú napokon radovať hostia. Častkovčania boli totiž na ihrisku o čosi aktívnejší a vypracovali si i niekoľko nebezpečných situácií. Ale sieť za Koníčkovým chrbtom nerozvlnili. V 27. minúte museli čierno-bieli navyše vynútene striedať a na lavičku si šiel sadnúť skúsený Kóňa, ktorého v hre nahradil Tomáš Mareš. Čas utekal a stav bol stále bezgólový. Až v 42. minúte sa po rohovom kope presadil Pavol Sivák a otvoril skóre zápasu. Myjavčania sa však ani nestihli poriadne z gólu potešiť a už sa radovali domáci. Po rýchlom brejku prekvapil Koníčka Dominik Danko a v 43. minúte vyrovnal na 1 : 1.

V druhom dejstve už prebrali iniciatívu na ihrisku hostia a ich herný prejav sa zlepšil. Zvýšená aktivita priniesla svoje ovocie v podobe druhého gólu, ktorý v 57. minúte vsietil Tomáš Mareš. Častkovce - Myjava 1 : 2. V 75. minúte bol zasa v domácej šestnástke nedovolene atakovaný Legnani a hlavný arbiter Šinka nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil práve faulovaný Arthur a strelou do pravej časti Kišacovej brány zvýšil náskok svojho tímu na 3 : 1. S pribúdajúcimi minútami narastali aj emócie na trávniku a v poslednej desaťminútovke rozdal rozhodca štyri žlté karty. Stav sa však už nezmenil, Spartak zdolal Častkovce o dva góly a priviezol si domov prvé tri body za víťazstvo vonku v aktuálnom súťažnom ročníku.

Nasledovný program bude nahustený, pretože hráčov A-mužstva čaká vložené 16. kolo, ktoré odohrajú v stredu 1. septembra 2021 o 16.00 h v Beluši a následne v nedeľu 5. septembra 2021 vyzvú na domácom štadióne AFC Nové Mesto nad Váhom. Toto stretnutie 5. kola je naplánované na 19.30 h.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme veľmi ťažký zápas, o ktorom sme vedeli, že to bude ozaj vyhecované. Myslím, že v prvom polčase sme boli akoby zaspatí a nehrali sme úplne dobre. Tam mal aj súper nejaké nebezpečné situácie. Cez polčas sme si to v kabíne vysvetlili a v tom druhom dejstve už sme boli podľa mňa lepší, dominantnejší a tá výhra je zaslúžená."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Flamík, Kóňa (27. Mareš T.), Pekár (68. Ratica), Pecha (63. Lopušan), Toman, Sivák, Martišiak, Legnani, Čurik, Svatík (85. Mareš L.)
  • Zostava OK Častkovce: Kišac, Mizerák, Mišura, Mišák, Valo, Halás, Laurinec (60. Hrnko), Sládek, Jirka (70. Klemens), Danko (60. Minaroviech), Zelenay
  • ŽK: 81. Sládek, 89. Mizerák, 89. Klemens - 63. Svatík, 81. Sivák
  • góly: 43. Danko - 42. Sivák, 57. Mareš T., 75. Legnani (PK)
  • rozhodovali: Šinka - Juhos, Bányi