Pekárova lahôdka s trojbodovou príchuťou

19.03.2022

Séria domácich duelov Spartaka Myjava pokračovala aj v 19. kole, v ktorom na kopanice zavítal trinásty tím tabuľky, TJ Imeľ. Hostia prišli po víťazstve nad silnými Malženicami dobre naladení. Úlohu favorita však chcel potvrdiť Spartak, ktorý dokázal vo svoj prospech otočiť posledný duel so Šaľou.

Po prvý raz sa v jarnej časti sezóny hralo na hlavnom trávniku. A aktívnejší boli od začiatku kopaničiari. Úvodná štvrťhodina ale výraznejšiu príležitosť nepriniesla. V 17. minúte mieril spoza šestnástky nepresne Čurik. Po štandardnej situácií v 24. minúte bol blízko k otvoreniu skóre Flamík. Po následnom rohovom kope netrafil Copko loptu v predbránkovom priestore. Zmenu skóre nepriniesla ani 30. minúta a Pekárov priamy kop. Dobrý zákrok predviedol Balogh. Tlak Myjavčanov sa stupňoval, Cisár pálil onedlho zo strednej vzdialenosti nad bránu. V 37. minúte sa zopakoval súboj Pekár - Balogh s víťazným rezultátom pre brankára Imeľa. O chvíľu nato mohol rozvlniť sieť Legnani, no zblízka trafil iba jedného z brániacich hráčov.

Po zmene strán zostal obraz hry rovnaký a Spartak hneď od úvodných sekúnd na súpera zatlačil. Cisár najskôr zakončil po rohovom kope do stredu brány a Legnaniho strela bola zblokovaná. V 51. minúte sa zaskvel kapitán Spartaka Pekár, ktorý z voleja trafil nechytateľne a rozradostil priaznivcov na tribúnach. Myjava - Imeľ 1 : 0. Rodili sa aj ďalšie šance, Čurik mieril tesne vedľa brány a Cisár nad ňu. Ten istý hráč bol v 61. minúte v dobrej pozícií v pokutovom území, avšak s koncovkou si nepotykal. Pridať upokojujúci druhý gól mohol v 65. minúte Lopušan, no bránu minul. O minútu bol v ešte lepšej šanci Legnani, Balogh reagoval pohotovo. V 71. minúte už bol brankár súpera prekonaný, ale lopta skončila len na brvne. Hostia smerom dopredu nebezpeční neboli a keď gólový účet Spartakovcov nenavýšil ani v 90. minúte striedajúci Martišiak, zostalo finálne skóre v podobe 1 : 0.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Dnešného zápasu som sa trochu bál. Hlavne z hľadiska toho, že sme prešli na prírodnú trávu. Ten prechod býva vždy náročný. Chýbal nám Tomáš Kóňa, ktorý je rozdielovým hráčom. Myslím si, že sme to dnes dobre zvládli. Súper nemal ani jednu príležitosť a myslím, že ani náznak šance. My sme šancí mali možno aj päť. Efektivita by mala byť na trochu lepšej úrovni. Ale chvalabohu aj za ten jeden gól. Za víťazstvo musím chlapcov pochváliť."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan, Svatík, Willian, Toman - Čurik, Flamík (87. Sivák), Cisár (74. Mareš T.), Legnani - Pekár (K) (87. Martišiak) - Copko (68. Pecha)
  • Zostava TJ Imeľ: Balogh - Hübsch (K) (27. Darázs), Sobolevskij, Sádovský, Máté, Gál, Varga, Straňák (71. Bacigál), Olen, Jurkáček, Boros (54. Beke)
  • gól: 51.Pekár
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • rozhodovali: Pecek - Jančok, Kotrec
  • návštevnosť: 130 divákov