Plný bodový zisk Spartaka Myjava B v prvom domácom zápase sezóny

15.08.2022

V nedeľu 14. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na turolúckom trávniku tím TJ Tatran Jablonica. Išlo o zápas v rámci 2. kola 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do prvého domáceho stretnutia aktuálneho súťažného ročníka s krásnou diváckou kulisou vstúpili Myjavčania nevýrazne, čoho výsledkom bol gól Tomáša Slovíka v 26. minúte. Myjava - Jablonica 0 : 1. Možnosť vyrovnať mali domáci o štyri minúty neskôr, keď po Šarudim zahrávanom rohovom kope zakončoval hlavičkou Martišiak. No gólman Sloboda bol proti a loptu vyrazil. V 34. minúte po indiviuálnej chybe sa do šance dostal znova Slovík a zvýšil náskok Jablonice na 2 : 0. V závere prvého polčasu síce dostali kopaničiari súpera pod tlak, ale svoje príležitosti na kontaktný gól nevyužili.

V druhom dejstve pôsobilo mužstvo Spartaka úplne inak. Futbalisti hrali zodpovedne, dobre kombinovali a snaha rozvlniť sieť za Slobodovým chrbtom narastala. Ešte v 47. minúte myjavský brankár Havlík zázračne vyrazil prudkú strelu súpera, ale v ďalšom priebehu zápasu už domáci dominovali, hráčov Tatrana k ničomu nepustili a hra sa odvíjala predovšetkým na polovici hostí. V 79. minúte bol v pokutovom území faulovaný s chuťou hrajúci Jakub Halabrín a opakovanú penaltu premenil Samuel Flamík. Myjava - Jablonica 1 : 2. V 84. minúte zahrával po faule na Jakuba Halabrína priamy kop Kosík a Martišiak hlavou vyrovnal na 2 : 2. A napokon v 90. minúte zužitkoval centrovanú loptu Lukáš Liška a takisto hlavou vsietil víťazný gól Spartaka, ktorý si tak po záverečnom hvizde pripísal na konto tri body po víťazstve nad Jablonicou 3 : 2.

Spartak Myjava B - TJ Tatran Jablonica 3 : 2 (2 : 0)
2. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 14. 8. 2022, štadión Turá Lúka

• Zostava Spartaka Myjava: Havlík N., Halabrín Jerguš, Tomka (71. Mareček), Flamík, Martišiak, Šarudi, Halabrín Jakub (K), Gálik, Liška, Kosík (90. Hornák), Kodaj
  • Zostava TJ Tatran Jablonica: Sloboda (K), Jenčík, Štefanka, Hamerlík, Zaťko, Kubisa, Slovík T., Gaža (60. Klásek), Pátek, Peterka (46. Malík), Slovík D.
  • ŽK: 62. Tomka - 78. Sloboda, 79. Kubisa, 83. Zaťko
  • góly: 79. Flamík (PK), 84. Martišiak, 90. Liška - 26. a 34. Slovík T.
  • rozhodovali: Prelec - Mráz, Rusinko
  • návštevnosť: 350 divákov

zdroj: J. Zmeko