Po Tatrane z Liptova padol na kopaniciach aj ten prešovský

15.09.2023

Sériu troch domácich duelov ukončili hráči A-mužstva Spartaka Myjava stretnutím s tímom FC Tatran Prešov. Ten do kopaničiarskeho kraja pricestoval v rámci 8. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024 v piatok 15. septembra a zápas sa na myjavskom štadióne začal o 19.00 h.

Úvodnému výkopu ešte predchádzali klubové gratulácie jubilantovi, bývalému hráčovi a trénerovi Spartaka, pánovi Ivanovi Fajnorovi. Ten oslávil krásny vek 90 rokov a jeho bývalí zverenci si spolu s ním zaspomínali na historický postup myjavského dorastu do ligy v sezóne 1962/1963.

V úvodných pätnástich minútach stretnutia sa súperi oťukávali, hra sa prelievala zo strany na stranu bez zaujímavého ohrozenia jednej, či druhej brány. Jediným zaujímavejším momentom bola nepríjemná zrážka domáceho Jerguša Halabrína s protihráčom, ktorá si vyžiadala pomerne dlhé ošetrovanie hlavy myjavského obrancu. Potom v 18. minúte mali hostia po faule k dispozícií priamy kop, ktorý zahrával kapitán Prešova, Dolný. Mieril však vedľa žrde. O minútu na to zasa skúšal šťastie Gladiš. Jeho strelu myjavský gólman pohodlne ukryl do náručia. V 26. minúte musel Kubica hasiť situáciu s nebezpečne sa odrážajúcu loptou v skrumáži pred bránou. Úspešne. V 29. minúte sa na opačnej strane ihriska do peknej šance dostal Švec, ale Kuchynskyi mu pokus reflexívne vyrazil. Hra pokračovala v rovnakom štýle s minimom ofenzívnych akcii a množstvom súbojov medzi šestnástkami až do polčasovej prestávky. Diváci na tribúnach sa už žiadnych gólových príležitostí nedočkali a súperi odišli do šatní za stavu 0 : 0.

V druhom dejstve ako prví zaútočili spartakovci. Pred bránu Prešova si v 47. minúte nabiehali Švec aj Castellano, ale finálna prihrávka od Tancíka nebola presná. V 53. minúte po rýchlom protiútoku pálil z väčšej vzdialenosti nad priestor troch žrdí Castellano. V 56. minúte pohrozil nebezpečnou strelou Kopásek, našťastie rozvlnil len hornú sieť myjavskej svätyne. Vzápätí vyšiel domácim brejk. Dopredu sa predral Švec, unikol trojici obrancov a s prehľadom prekonal Kuchynskeho. Myjava – Prešov 1 : 0. Hostia sa ale nezľakli a o dve minúty neskôr zavreli kopaničiarov v ich pokutovom území. Loptu od bránkovej čiary odvracal najskôr Jerguš Halabrín a po ňom aj Kubica. Svoju snahu napokon "koňare" zužitkovali v 76. minúte. Na nečakanú prihrávku dobre zareagoval Dolný a ľahkou loptou prekvapil Kubicu. Myjava – Prešov 1 : 1. No ani domáci sa nechceli vzdať a po viacerých neúspešných pokusoch založiť útok sa v 83. minúte parádnou strelou k vzdialenejšej žrdi blysol Legnani a opäť poslal Spartak do vedenia. Myjava – Prešov 2 : 1. A keď v samom závere stretnutia Kubica ešte chytil jednu nepríjemnú strelu súpera, mohol sa Spartak po záverečnom hvizde spolu s fanúšikmi tešiť zo šiesteho víťazstva v rade.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dopadlo to pozitívne. Tri zápasy po sebe sme vyhrali a potešili našich fanúšikov. Prvý polčas sme začali aktívne a mohli sme otvoriť skóre. No súperov brankár bol dobre postavený a gólu zabránil. Doma máme vždy výhodu v prečíslení, pretože máme aktívneho dvanásteho hráča, ktorým sú naši fanúšikovia. Tí nás aj dnes podržali a my im za ich fandenie a podporu ďakujeme. Už minulý týždeň som spomínal, že doma nesmieme padnúť, že máme na to, byť o čosi lepší a sami vidíte. Dnešný výsledok 2 : 1 hovorí za všetko. Povedali sme si, že ak dáme prvý gól, nebudeme ho chcieť len brániť, ale budeme sa snažiť streliť aj druhý. A to nám vyšlo. Chceli by sme v tejto víťaznej vlne pokračovať aj o týždeň. Čaká nás zaujímavý zápas Komárnom, na ktorý sa už teraz tešíme."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Boledovič, Bedecs, Halabrín J. (80. Svatík), Čurik, Halabrín G. (67. Flamík), Bilovský, Castellano (87. Cisár), Legnani, Švec (80. Prachar), Tancík (67. Copko)
  • zostava FC Tatran Prešov: Kuchynskyi, Popović (89. Gáll), Petko, Šimko, Baran, Milunović, Gladiš (89. Nemtinov), Keresteš (62. Bobrovský), Kopásek (76. Jendrek), Dolný (K), Sokol (46. Diao)
  • góly: 57. Švec, 83. Legnani – 76. Dolný
  • ŽK: 40. Bilovský, 70. Halabrín J. 90. Legnani – 28. Sokol, 34. Milunović, 51. Keresteš, 63. Bobrovský