Po úspešnej jeseni spoločná dovolenka v Egypte

16.12.2019

Prvý decembrový týždeň tohto roka strávili hráči A-mužstva Spartaka Myjava spolu s realizačným tímom na spoločnej dovolenke v egyptskej Hurghade.

Vedenie myjavského klubu tak dodržalo svoj sľub z leta a po postupe kopaničiarov do tretej ligy i úspešnej jesennej časti súťaže venovalo tímu niekoľko dní spoločného oddychu na pobreží Červeného mora v severnej Afrike. A kým na Slovensku sa na začiatku adventného obdobia prvý raz výraznejšie hlásila o slovo zima s mínusovými teplotami a snehom, spartakovci si vychutnávali príjemné letné teploty atakujúce hranicu tridsiatich stupňov a stále príjemnú morskú vodu v zálive Makadi.

Viac ako 30-členná výprava v čierno-bielych kompletoch vyrazila z kopaníc do Egypta v noci z piatka 29. na sobotu 30. novembra 2019. Klubový autobus ju bezpečne dopravil na viedeňské letisko, odkiaľ čakal Myjavčanov priamy, asi štyri a pol hodinový let do Hurghady. Ten prebehol bez komplikácii. Nikto sa nestratil, nikto nič nezabudol, žiadna panika v lietadle nenastala. V sobotu dopoludnia tak už výletníkov čakali slnečné lúče, od púšte vanúci vietor a všadeprítomní domáci pomocníci tešiaci sa na nejaký ten bakšiš. Cesta od letiskového terminálu k hotelovému komplexu Sunwing Makadi trvala približne 30 minút a na recepcii hneď začalo postupné ubytovávanie hostí zo Slovenska. Ako tí vzápätí zistili, hotelový manažment rozhodil členov tímu po celom areáli tak, že niektorí - nebyť spoločne plánovaných chvíľ - by sa počas nasledujúcich šiestich dní možno ani nestretli. Niektoré pridelené izby nespĺňali požadovaný štandard ubytovania, ale ako sa vraví, problémy sú na to, aby sa riešili, a aj tieto nedostatky sa podarilo čoskoro odstrániť. No a po aspoň základnom zorientovaní sa v schodami, terasami, chodbami a bazénmi popretkávanom komplexe mohol začať ozajstný oddych...

Nasledujúce dni tak boli naplnené kúpaním sa v Červenom mori, šnorchlovaním - veď pláž patriaca k hotelu Sunwing Makadi patrí medzi najkrajšie v Hurghade a pýši sa veľmi pestrým podmorským životom, slnením sa, stretnutiami v plážových baroch, ale aj spoločným cvičením, hraním volejbalu alebo fakultatívnymi výletmi. Časť myjavskej výpravy v utorok 3. decembra navštívila "karibský" ostrov Giftun v Orange Bay, ďalšia dala v stredu 4. decembra prednosť návšteve centra Hurghady, jej mešity, podmorského akvária a nákupom. Všetci účastníci zájazdu absolvovali vo štvrtok 5. decembra spoločnú večeru v talianskej reštaurácii, ktorá bola spestrená gratuláciou decembrovým oslávencom - Štefanovi Pekárovi a Tomášovi Zmekovi.

Týždeň na africkom kontinente ubehol ako voda a po sviatku sv. Mikuláša, ktorý sa mimochodom potuloval aj po egyptskej pláži a obdarovával kúpajúce sa deti, nadišiel deň odchodu. V sobotu 7. decembra pred druhou adventnou nedeľou popoludní sa spartakovci rozlúčili s Hurghadou a vydali sa plní zážitkov na návrat do vlasti.

Všetci hráči i členovia realizačného tímu, ktorí decembrový výlet absolvovali, aj touto cestou ďakujú vedeniu klubu za tento dar a možnosť stráviť pár pekných dní plných oddychu pri mori s priateľmi, spoluhráčmi, manželkami či partnerkami.

SME JEDEN TÍM!