Poďakovanie Petrovi Halabrínovi a spoločnosti NAD-RESS

22.05.2024

Tí z vás, ktorí pravidelne navštevujú zápasy Spartaka Myjava na jeho domácom štadióne, si istotne všimli, že v posledných stretnutiach už skončenej sezóny nastúpili hráči A-mužstva s inými dresmi, ako zvyčajne.

Miesto loga dlhoročného generálneho partnera klubu, spoločnosti NAD-RESS, mali futbalisti na hrudi srdce s uvedením rokov 2001 – 2024. Tento údaj práve naznačuje dobu, počas ktorej spoločnosť NAD-RESS aktívne a významne podporovala myjavský futbal a investovala doň nemalé finančné prostriedky. Celých 23 rokov bolo logo dopravnej spoločnosti stabilnou súčasťou a dá sa povedať, že symbolom spartakovského tímu bez ohľadu na to, v akej súťaži práve účinkoval. Či to bola 4. liga alebo najvyššia slovenská futbalová súťaž, kedysi Corgoň liga, potom Fortuna liga, štylizovaný kamión v modro-žlto-červenej farebnej kombinácií nikdy nechýbal. No tak ako sa všetko okolo nás vyvíja a mení, mení sa situácia aj v zložení partnerov a sponzorov nášho klubu. Po spomínanom dlhom 23-ročnom období odchádza spoločnosť NAD-RESS z pozície nášho generálneho partnera a pri tejto príležitosti sa jej patrí naozaj úprimne poďakovať. Za všetku prejavenú priazeň, investované financie v krásnych i ťažších futbalových rokoch, za spoľahlivosť a naozaj vytrvalú podporu, vďaka ktorej sa myjavský futbal zapísal do povedomia priaznivcov futbalu doma, na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vážime si to a bolo nám cťou mať za sebou silného partnera, s ktorým sme mohli spoločne futbal rozvíjať a zlepšovať preň podmienky na našej malej, ale krásnej Myjave.

To ale nie je všetko. Rovnako zásadnou a pre náš klub ešte osobnejšou a dôležitejšou zmenou bude výmena predsedu predstavenstva spoločnosti Spartak Myjava, a. s. a generálneho manažéra klubu, pána Petra Halabrína. Toho istotne netreba nikomu, kto sa myjavským futbalom zaoberá, bližšie predstavovať. Spolu s bratom Pavlom, prezidentom klubu, kedysi zachránili futbal na Myjave a začali ho postupne svojim úsilím a stratégiou viesť tam, o čom snáď dovtedy žiadny fanúšik Spartaka Myjava ani nesníval. Do najvyššej súťaže a dokonca až na európsku úroveň. Peter Halabrín žije s myjavským futbalom už celých 25 rokov (1999 – 2024) a štvrťstoročie je naozaj úctyhodný čas, za ktorým sa vždy oplatí obzrieť. Zvlášť ak toto obdobie v sebe skrýva jasnú víziu, zdravú ctižiadostivosť, množstvo poctivej a sústavnej práce, hodiny a hodiny vynaloženého času pre futbal – často aj na osobný úkor, desiatky mien šikovných futbalistov, trénerov, funkcionárov a spolupracovníkov... Je to kus života prežitého v kancelárií klubu, na myjavskom štadióne, na trávnikoch súperov. A rovnako aj tu nastal čas, kedy si pán Peter Halabrín povedal, že už stačilo a treba sa posunúť inam, prenechať priestor ďalším, ktorí to s myjavským futbalom budú myslieť rovnako dobre. Nehovorí a nepíše sa nám to ľahko, ale nezostáva nám iné, ako toto rozhodnutie akceptovať a za všetko, čo sme za uplynulých 25 rokov pri myjavskom futbale zažili, zo srdca Petrovi poďakovať. Ďakujeme za to, že sa Myjava natrvalo zapísala do futbalovej mapy Slovenska. Že sa futbal stal v meste a regióne fenoménom, ktorý robil a robí dobré meno našim kopaniciam doma i vo svete. Ďakujeme za rozvoj infraštruktúry a najmä za nový, útulný štadión, ktorý je druhým domovom všetkých našich futbalistov a futbalistiek. Ďakujeme za všetku tú neviditeľnú prácu a manažovanie, vďaka ktorému sme mohli zažívať na tribúnach krásne emócie, hrdiť sa znakom Spartak Myjava na našich čierno-bielych dresoch a osláviť storočnicu myjavského futbalu. Ďakujeme, vždy na to budeme pamätať a želáme Petrovi Halabrínovi všetko len to dobré do ďalších rokov! V osobnom i pracovnom živote. A aj v tejto súvislosti bude vždy platiť, že SME JEDEN TÍM!