Pohárový zápas s Trenčínom odložený!

17.08.2020

V stredu 19. augusta 2020 mal Spartak Myjava odohrať zápas 2. kola Slovnaft Cupu s tímom AS Trenčín. Slovenský futbalový zväz však rozhodol o odklade stretnutí Slovnaft Cupu s účasťou tímov najvyššej súťaže.

Aj keď AS Trenčín dnes uhradil svoj dlh voči Spartaku Myjava v plnej výške, pohárové stretnutie sa v pôvodne plánovanom termíne neskutoční. Zápasy Slovnaft Cupu, ktoré mali v strede tohto týždňa odohrať tímy Fortuna ligy, sa odkladajú na neurčito. Informoval o tom Slovenský futbalový zväz v oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke, ktoré uvádzame v plnom znení:

Slovenský futbalový zväz na základe vedomosti o pozitívnom teste na COVID-19 v mužstve z najvyššej slovenskej súťaže ŠK Slovan Bratislava odkladá zápasy účastníkov Fortuna ligy v najbližšom kole Slovnaft Cupu, ktorý spadá pod gesciu SFZ, na neurčito. Druhé kolo pohára je na programe počas tohto týždňa v utorok a v stredu, tj. 18. a 19. august 2020 a teda zvyšné stretnutia sa odohrajú podľa rozpisu. SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch.

Aktuálny slovenský majster ŠK Slovan Bratislava podstúpil v zmysle UEFA Return to play protokolu testy na koronavírus pred odchodom na Faerské ostrovy, kde ho v stredu (19. august) čaká zápas 1. predkola Ligy majstrov proti KÍ Klaksvík. V kádri belasých sa objavil jeden pozitívny prípad. Hráč s pozitívnym testom s tímom neodcestoval, ostal v domácej karanténe. Zvyšní hráči vrátane realizačného tímu mali negatívne testy a preto mohli na základe spomínaného protokolu UEFA odcestovať do dejiska zápasu 1. predkola Ligy majstrov.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť.

SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu. O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webového sídla www.futbalsfz.sk a oficiálnych kanáloch na sociálnych sieťach.

O náhradnom termíne pohárového stretnutia s Trenčínom budeme informovať.