Posledný duel na ihrisku súpera v prospech Myjavy

12.06.2023

Už v piatok 9. júna 2023 vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Kopčian, aby si tu v rámci posledného vonkajšieho zápasu aktuálneho súťažného ročníka 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 zmerali sily s domácim tímom.

Na výborne pripravenom trávniku začali lepšie hráči TJ Kopčany a počas prvých desiatich minút stretnutia si vypracovali dve sľubné akcie, ktoré však gólom neskončili. Potom v 13. minúte mohli otvoriť skóre kopaničiari, ale Zmekovu tvrdú strelu Ivan dokázal vyraziť. Oba tímy predvádzali na ihrisku kvalitný a bojovný futbal, no všetky zakončenia zatiaľ končili mimo priestor troch žrdí alebo si s nimi poradili gólmani mužstiev. Až v 35. minúte po individuálnej akcii Jankových nezištne prihral kapitánovi Gálikovi a ten otvoril skóre. Kopčany - Myjava 0 : 1. Bol to zároveň jediný gól, ktorý diváci na tribúnach videli v prvom dejstve.

Na začiatku druhého polčasu mali prvú príležitosť Myjavčania. V 47. minúte musel situáciu po kombinácii dua Zmeko - Gálik hasiť domáci brankár. Spartakovci postupne preberali iniciatívu na trávniku, začali herne dominovať, ale strely Tomku, Kosíka či Zmeka si cestu za Ivanov chrbát nenašli. Hrozili aj Kopčania, zväčša po štandardných situáciách. V 57. minúte išiel sám na bránu Zmeko, ktorý bol pred pokutovým územím nešetrne faulovaný Neúročným. Ten za svoje počínanie videl červenú kartu a porúčal sa pod sprchy, no aj myjavský hráč musel pre zranenie zo stretnutia odstúpiť. Ukážkovú kombináciu predviedli kopaničiari v 67. minúte. Dubovského presný center našiel Gálika a ten s prehľadom zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. Napokon sa aj domáci futbalisti gólu dočkali, keď sa im v 75. minúte vydarila prihrávka za hosťovskú defenzívu a Zubalík skorigoval konečný výsledok na 1 : 2. Spartak tak napokon doviedol duel do víťazného konca a celkom posledný zápas v sezóne 2022/2023 odohrá na myjavskom štadióne v piatok 16. júna 2023 o 18.00 h s tímom Družstevník Radimov.

TJ Kopčany - Spartak Myjava B 1 : 2 (0 : 1)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 25. kolo

  • zostava TJ Kopčany: Ivan, Blažek (K), Vach, Neúročný, Švrček (82. Mráz), Karas, Ivan M., Praženka (45. Veselý), Hrušecký (67. Novák), Lukáč, Zubalík
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Tomka, Koníček, Jankových (72. Hornák), Šarudi (7. Liška), Dubovský (90. Bies), Gálik (K), Mareček, Zmeko (63. Jankovič), Kosík, Kodaj
  • góly: 35. a 67. Gálik - 75. Zubalík
  • ŽK: -
  • ČK: 58. Neúročný
  • rozhodovali: Vido - Tarabus, Revay
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko