Posledný októbrový deň priniesol Myjave ďalšie tri body

31.10.2021

Po výhre vo Veľkých Ludinciach chcel Spartak Myjava získať v 13. kole TIPOS III. ligy Západ opäť všetky body. Jeho súperom boli Nové Zámky, ktoré sa v aktuálnej sezóne prezentujú dobrými výkonmi. Pred stretnutím delilo oba tímy v tabuľke sedem bodov.

Kopaničiari boli od úvodných minút lepším tímom. Prvá veľká príležitosť sa zrodila v 6. minúte. Z pravej strany prihral pred bránu Martišiak, ale Pekár tesne minul. V 12. minúte smerovala lopta na hlavu Martišiaka, ten aj pekne zakončil, ale výborným zákrokom sa prezentoval hosťujúci brankár. Ďalšie strelecké zakončenie videli prítomní diváci v 17. minúte, lopta z kopačky Lopušana šla tesne nad bránu. Hostia toho smerom dopredu veľa nevymysleli a neboli nebezpeční. 27. minúta priniesla ďalšie hlavičkové zakončenie Spartaka Myjava, ale bez želaného efektu. Tlak Spartakovcov vyústil do gólu v 39. minúte, kedy center z pravej strany usmernil do siete Willian. Myjava - Nové Zámky 1 : 0. Od tohto okamihu si Myjavčania do konca prvého dejstva vypracovali ďalšie tri šance, ale skóre sa už viac nemenilo.

Krátko po zmene strán zahral Pekár priamy kopa a Kóňa len tesne na loptu nedosiahol. V 59. minúte pohrozili aj Novozámčania. Striedajúci Barta zakončoval vo vnútri pokutového územia, no svoju veľkú šancu na vyrovnanie nevyužil. Obraz hry už bol iný, ako v prvom polčase. Hostia zvýšili aktivitu a snažili sa nakopávanými loptami zatlačiť, čo zasa ponúkalo priestor na protiútoky. Dva sa zrodili v krátkom časovom slede štvrťhodinu pred koncom duelu. Oba zakončoval Pecha, avšak ani raz nezamieril presne. Samotný záver bol viac nervózny. Pribúdali žlté karty a v nadstavenom čase aj karta červená. Tú uvidel za faul na prenikajúceho Legnaniho Petráš. Skóre už však zostalo rovnaké a Myjava si pripísala na konto body za tretie víťazstvo v rade, keď zdolala Nové Zámky 1 : 0.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Zápas by som rozdelil na dva polčasy. V tom prvom sme hrali veľmi dobre. Dobre sme kombinovali, vypracovali sme si dve-tri gólové príležitosti. Škoda, že sme premenili iba jednu. V druhom polčase sme chceli viac kombinovať, zmenili sme rozostavenie. Súper zjednodušil hru, začal nakopávať lopty, čo nám nevyhovovalo. Trochu nás zatlačil, škoda brejkových situácií. Zase sme mali dve-tri obrovské príležitosti, zlyhali sme trošku v koncovke. Takýto zápas treba ukončiť druhým gólom a bolo by po zápase."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček - Lopušan, Sivák, Wilian, Toman - Čurik, Kóňa (K) (81. Mareš L.), Pekár (54. Legnani), Flamík (46. Mareš T.), Pecha - Martišiak (81. Ratica)
  • Zostava FKM Nové Zámky: Nevolný - Varga, Petráš, Turan L. (81. Palacka A.), Obert (K), Palacka M. (72. Turan D.), Kucharovič, Homola (87. Segéň), Németh, Švajda (54. Barta), Černák (73. Gažo)
  • gól: 39. Willian
  • ŽK: 54.Martišiak, 86.Legnani - 57.Németh, 78.Barta, 79.Varga
  • ČK: 90+ Petráš
  • rozhodovali: Matulová - Haring, Fodor
  • návštevnosť: 186 divákov