Považská Bystrica si prvenstvo postrážila, Myjave odskočila na 9 bodov

25.05.2022

V stredu 25. mája 2022 odohrali futbalisti Spartaka Myjava zápas vloženého 34. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 proti aktuálnemu lídrovi súťaže, tímu MŠK Považská Bystrica. Duel bol naplánovaný na 17.00 h na štadióne Považskobystričanov.

Išlo o druhé zo série majstrovských stretnutí, ktoré majú Myjavčania v kalendári počas týchto siedmich májových dní. Vzájomné meranie síl Považskej Bystrice, ktorá by sa po skončení aktuálneho ročníka rada dostala do druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a Myjavy bolo očakávané mnohými priaznivcami treťoligového futbalu. Tí boli zvedaví, či kopaničiari dokážu ešte viac skresať náskok vedúceho tímu alebo naopak, Považská si to v domácom prostredí ustráži a odskočí od druhého miesta na väčší bodový rozdiel.

Napokon platil ten druhý variant. Skóre otvoril gólom z hry v 13. minúte stretnutia mladý útočník Lukáš Slávik. Myjavčania napriek niekoľkým sľubným akciám nedokázali do prestávky stav skorigovať a po prvej štyridsaťpäť minútovke prehrávali tesne 0 : 1.

Počas druhého dejstva tréner Daniel Kvasnica postupne obmieňal zostavu na trávniku, no ani čerstvé posily nedokázali vývoj stretnutia zvrátiť. Práve naopak, v 79. minúte poistil domácim zisk troch bodov presným zásahom Zuziak a Považská Bystrica zdolala Myjavu 2 : 0. Rozdiel medzi prvým a druhým miestom v tabuľke sa tak zvýšil na 9 bodov a tretia Beluša stráca na Spartak aktuálne štyri body.

Najbližšie sa hráči "áčka" predstavia na domácom štadióne v sobotu 28. mája 2022 o 17.00 h v zápase s Veľkými Ludincami. Vstup na tento duel bude pre všetkých voľný, pretože po skončení stretnutia sa na hracej ploche uskutoční slávnostný ceremoniál odovzdávania majstrovskej trofeje ženskému tímu Spartaka Myjava za víťazstvo v sezóne 2021/2022. A hráčky Spartaka si naozaj zaslúžia, aby im prišlo na tribúny zatlieskať čo najviac fanúšikov.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "V prvom rade gratulujem Považskej Bystrici k víťazstvu a k dôležitému kroku k postupu do druhej ligy. Myslím, že sme videli dosť zaujímavý zápas vyššej úrovne, ale musím povedať, že Považská bola vo všetkých činnostiach lepšia a dnes zaslúžene zvíťazila. Mojim chlapcom nemám veľmi čo vyčítať, jednoducho dnes musíme dať pomyselný klobúk dole pred súperom, ako to odohral a že zvíťazil."

• zostava MŠK Považská Bystrica: Kuciak, Vala, Petruš, Matejčík, Kucharčík, Gamboš, Boris, Zuziak, Slávik, Demjan (K) (88. Fabuš), Begáň (90. Častulín)
  • zostava Spartaka Myjava: Koníček, Silva (71. Copko), Flamík (71. Sivák), Pekár (K) (75. Mareš L.), Cisár (83. Pecha), Toman, Lopušan, Mareš L., Legnani, Čurik (62. Martišiak), Svatík
  • ŽK: 56. Matejčík -48. Silva, 52. Legnani, 58. Svatík
  • ČK: 87. Svatík
  • góly: 13. Slávik, 79. Zuziak
  • rozhodovali: Vaňo - Šandrik, Barta