Predstavenie súpera: FKM Nové Zámky

09.10.2020

Čelo tabuľky TIPOS III. ligy Západ je mimoriadne vyrovnané. Vedú Malženice s jednobodovým odstupom pred trojicou prenasledovateľov,
medzi ktorými je aj Spartak Myjava.

Myjavčania sa po remíze v Považskej Bystrici predstavia zajtra na domácej pôde. V úlohe favorita privítajú Nové Zámky, ktoré sa zatiaľ krčia na poslednom mieste treťoligového pelotónu. Avšak podobne ako na popredných priečkach, aj na chvoste tabuľky sú odstupy minimálne a Nové Zámky majú k dobru dohrávku s Považskou Bystricou.

Novozámčania vstúpili do súťaže výhrou v Častkovciach. Na tento úspešný výsledok v nasledujúcich dueloch nenadviazali a ďalšie body získali už iba po výhre nad rezervou FC Nitra. Doteraz inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých tímov, presne 23. O čo sa pričinil hlavne debakel 1:8 v Šali. V zápasoch nastupuje za tím nášho najbližšieho súpera aj niekoľko zahraničných hráčov. Nové Zámky sú totiž farmou ŠKF Sereď a v každom kole môžu Novozámčanov posilniť až štyria hráči z kádra Fortunaligistu.

Posledný vzájomný zápas odohrali kopaničiari s Novými Zámkami v septembri minulého roka. Na súperovom ihrisku sa naši hráči radovali z výhry 2:0. Presné zásahy vtedy zaznamenali Mário Lopušan a Matúš Jorík.

  • súpiska tímu FKM Nové Zámky: Šípka Tomáš, Jankovič Dávid, Yakubu Mathew, Varga Július, Adámik Jozef, Obert Igor, Mehić Alen, Rudonja Rob, Kucharovič Adam, Tatranský Filip, Mečiar Martin, Švajda Matej, Černák Peter, Brezík Erik, Marík Marcel, Marík Richard, Šarfický Samuel, Segéň Karol Dominik, Siva Peter, Beom-geun Bae, Petráš Dávid, Palacka Matej, Djerdji - Pavše Leon
  • Tréner: Adámik Jozef
  • Asistent trénera: Obert Igor
  • Vedúci mužstva: Segéň Karol
  • Masér: Brezík Igor