Predstavujeme hráčov: Emily Suchoňová

03.10.2023

Jesenné časti súťaží sú už síce v plnom prúde, vrátane DEMIŠPORT 1. ligy žien 2023/2024, v ktorej po neúplnom siedmom kole "kraľujú" hráčky Spartaka Myjava, ale my sme vám ešte zostali dlžní predstavenie jednej z posíl aktuálneho súťažného ročníka. Ofenzívnej stredovej záložníčky, Emily Suchoňovej.

Tá na kopanice prestúpila z Trnavy a hoci má iba 15 rokov, teda stále patrí medzi juniorky, skrýva v sebe veľký potenciál, ktorý vie vedenie myjavského tímu využiť v súťaži žien. Emily sa už ako dvojročná chodievala pozerať na bratove futbalové tréningy a keď mala roky štyri, povedala si, že aj ona sa chce venovať práve tomuto športu, Futbal ju vždy veľmi bavil a nechcela vynechať jediný tréning. "Začala som potom hrávať v septembri 2012 v Spartaku Trnava s chlapcami. S nimi som hrala až do kategórie U13. V dvanástich rokoch som prešla k dievčatám v Trnave, do kategórie žiačok. Po roku som išla na striedavý štart do Serede k chlapcom, pretože som chcela hrať ťažšie zápasy. Následne som sa vrátila späť, ale už medzi juniorky do Trnavy," prezrádza o začiatkoch svojej aktívnej kariéry Emily.

Keď dostala ponuku z Myjavy, rozhodla sa, že to skúsi, pretože sa túži stále zlepšovať a aktívne účinkovanie v ženskej lige považuje za niečo, čo ju bude vo futbalovom živote posúvať ďalej. A aké ciele by chcela dosiahnuť? "Teším sa na každý jeden zápas a v každom stretnutí chcem podať čo najlepší výkon. Samozrejme, mojou túžbou je hrať za ženskú reprezentáciu a zahrať si na Majstrovstvách Európy. Určite by som si rada zahrala aj Champions League, možno práve s Myjavou," hovorí Emily, ktorej futbalovými vzormi sú kvôli hernému štýlu Ronaldinho a Messi.

Emily, dodatočne vitaj na Myjave a nech sa Ti v drese Spartaka u nás v kopaničiarskom kraji darí!

rozhovor a foto: J. Horváthová
M. Hrin