Predstavujeme hráčov: Tamara Ordzovenská

16.08.2023

Pred začiatkom nového súťažného ročníka 2023/2024 neposilňovali len kabíny áčka a béčka, ale aj naše prvoligové ženy, ktoré vo svojom tíme privítali niekoľko nových hráčok. Prvou z nich, ktorú si dnes krátko predstavíme, je Tamara Ordzovenská.

Tá pred svojim príchodom na Myjavu pôsobila v druholigovom družstve ŠK Pečeňady a podľa štatistík má táto šikovná futbalistka hrajúca na pozícií ofenzívneho stredového záložníka na konte úctyhodných 63 gólov. "Svoj prestup z druholigového tímu na Myjavu beriem ako výzvu. Chcem sa stále zlepšovať, pracovať na sebe a svojou prácou pozitívne prispievať k úspechom tímu a tešiť sa z nich. Dúfam, že budem pre klub prínosom - na ihrisku aj mimo neho. Očakávania nezvyknem mať. Jednoducho budem trénovať, pracovať na sebe a čo má prísť, to príde," komentuje svoje nové pôsobisko v srdci kopaníc Tamara a na otázku, aké rozdiely medzi druhou a prvou ligou už stihla zaregistrovať, dodáva: "Rozdiel je určite v počte tréningových jednotiek, ktorých je viac, čo sa prepája s dosahovaním najvyšších cieľov, či už v domácej lige, alebo v Lige majstrov."

Prostredie Spartaka nebolo pre Tamaru úplne cudzie, pretože už pred svojim príchodom poznala viacero hráčok Myjavy a tak sa prostrediu v kabíne rýchlo prispôsobila. "Baby pôsobia ako partia, ktorá ťahá za jeden povraz. Adaptovať sa na nové prostredie a na nových ľudí nebol až taký problém. V šatni je sranda, nechýba humor, takže atmosféra je super," teší sa nová akvizícia majsteriek zo Spartaka Myjava. A čo nám Tamara prezradila o svojom súkromí? "Voľného času veľa nemám, ale ak sa nejaký nájde, tak idem rada domov na východné Slovensko, na turistiku s rodinou. V zime rada korčuľujem a hrám hokej. Mojou záľubou je aj povzbudzovanie na tribúnach, či už je to hokej alebo futbal. Takisto rada trávim čas s priateľmi, popri cestovaní píšem texty a občas z toho nahrám pieseň," prezrádza Tamara. A práve hudba je niečo, čo ju okrem futbalu sprevádza celý život. "Hudba je pre mňa psychohygienou, dobrá na vypnutie hlavy. Rada spájam odlišné cesty, až mi z toho vyjde jeden smer, teda nový text. K nemu sa potom pridá melódia a pieseň je hotová," hovorí futbalistka - skladateľka, no vzápätí dodáva: "Očakávania nejakej hudobnej kariéry nemám, keďže na to nemám toľko času. Skôr som si iba chcela splniť svoj sen. Samozrejme, ak sa niekomu moja hudba zapáči, vždy ma to poteší."

No a nás teší, že Tamaru uvidíme vybiehať na majstrovské zápasy v drese Myjavy a budeme jej držať palce, nech sa jej v Spartaku darí čo najlepšie!

SME JEDEN TÍM!

M. Hrin
zdroj a foto: J. Horváthová