Prehra B-mužstva v Holíči, rozhodol jediný gól

22.08.2022

Ďalší majstrovský zápas 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ odohralo B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 21. augusta 2022 v Holíči.

Išlo o stretnutie v rámci 3. kola súťaže a o druhý duel spartakovcov na ihrisku súpera v aktuálnej sezóne. Futbalisti doň vstúpili z oboch strán opatrne, aj keď hneď v 3. minúte chytil gólman Spartaka Odráška po rohovom kope čistú šancu domácich. Holíčania potom v 23. minúte využili ojedinelú brejkovú situáciu a Uher otvoril skóre. Holíč - Myjava 1 : 0.  Ďalej sa hra prelievala zo strany na stranu a príležitosti kopaničiarov zostávali nevyužité.

V druhom dejstve hostia zvýšili svoju aktivitu na trávniku a dianie sa zväčša odvíjalo na polovici Holíča. Napriek snahe sa nikomu z hráčov v žlto-čiernych dresoch nepodarilo do konca stretnutia rozvlniť sieť za Nesnadného chrbtom a Myjava po záverečnom hvizde utrpela prvú prehru v súťaži.

TJ Iskra Holíč - Spartaka Myjava 1 : 0 (1 : 0)
3. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 21. 8. 2022, štadión v Holíči

• Zostava TJ Iskra Holíč: Nesnadný, Petrovič, Ružička, Hyža, Duffek (72. Javorček), Daniel, Čech, Nečas (K), Martinusík (90. Mráz), Uher, Spazier (81. Konečný)
  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška, Halabrín Jerguš, Tomka, Šarudi (82. Jankovič), Buchel J., Dubovský, Gálik (K), Mareček (46. Sivák), Liška, Kosík (64. Hornák), Kodaj
  • ŽK: 36. Ružička, 64. Hyža - 90. Kodaj
  • gól: 23. Uher
  • rozhodovali: Majcher - Vido, Krchlík
  • návštevnosť: 230 divákov