Prešov na kopaniciach nepadol, Myjavu zdolal 2 : 0

21.04.2023

Po minulotýždňovom víťazstve 4 : 2 na trávniku Považskej Bystrice, ktoré konečne zlomilo neúspešnú výsledkovú sériu klubu z kopaníc, privítali Myjavčania na domácom štadióne v rámci 26. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 aktuálneho lídra súťaže, tím 1. FC Tatran Prešov. Toho dokázali spartakovci v novembri minulého roka zdolať v Ličartovciach tesne 1 : 0 a pred stretnutím sa netajili tým, že by si to radi pred kulisou myjavských fanúšikov zopakovali. Bohužiaľ, napriek snahe sa im to nepodarilo...

Prvý strelecký pokus v stretnutí zaznamenali v 4. minúte hostia, ale Kubicu v bráne neprekvapili. Myjavčania kontrovali v 11. minúte po rohovom kope. O zakončenie z hranice pokutového územia sa pokúšal Tancík, no mieril nad brvno. Ten istý hráč sa o minútu neskôr rútil sám na prešovského gólmana. V samom závere akcie ho však obranca hostí o loptu pripravil. V ďalších minútach súperi predvádzali klasický medzišestnástkový futbal medzi výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. Potom v 19. minúte po Štefánekovom faule mali "koňare" k dispozícií priamy kop zo vzdialenosti asi 18 metrov, ktorý kapitán hostí Dolný dokázal využiť a tečovaná lopta skončila za Kubicovým chrbtom. Myjava – Prešov 0 : 1. Myjavský brankár si na loptu siahol aj v 21. minúte po Sokolovej hlavičke. V 25. minúte rozohrali kopaničiari útočnú akciu, Legnani v nej nabil rozbehnutému Pekárovi, no ťažká lopta mu na kopačku nesadla a skončila vysoko nad. V 26. minúte zasa preveril Kuchynského reflexy Tancík. V 37. minúte po autovom vhadzovaní pálil tesne nad brvno Legnani a o dve minúty neskôr skúšal šťastie Čurik. Priestor troch žrdí minul aj on. V 40. minúte sa dral do pokutového územia Copko, kde sa dostal do kontaktu s hráčom Tatrana a skončil na zemi. Pokutový kop z toho ale nebol a myjavský útočník navyše inkasoval žltú kartu za protesty. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil a tímy sa rozišli do šatní s gólovým náskokom Prešova.

V druhom dejstve pohrozili najskôr domáci futbalisti. V 48. minúte zahrával priamy kop kapitán Pekár a hlavičkou sa pokúšal usmerniť loptu do siete striedajúci Cisár. Nemieril však presne. V 53. minúte sa ocitol sám pred Kubicom na opačnej strane ihriska Sokol. Domáci gólman ale jeho úmysel správne odhadol a vybehnutím šancu pridať druhý prešovský gól zmaril. Veľkú príležitosť na vyrovnanie mali spartakovci v 56. minúte, kedy po kombinácií v pokutovom území Prešova netrafil zblízka odkrytú bránu Pekár. Takisto Pekár prevetral rukavice hosťujúceho gólmana v 62. minúte. V tejto fáze zápasu mali loptu na kopačkách najmä domáci hráči, ktorý Tatran zatlačili na jeho polovicu a snažili sa nájsť účinný recept na prekonanie Kuchynského. Presná muška im ale chýbala. Rovnako aj Cisárovi v 82. minúte, keď po Pekárovom priamom kope opäť hlavičkoval nad brvno. A ako sa vraví – nedáš, dostaneš – tak v 87. minúte po prekonaní dvoch myjavských hráčov zboku šestnástky po druhý raz v stretnutí prekonal Kubicu Dolný a uzavrel tak skóre stretnutia na 2 : 0 pre Prešov.

Volodymyr Vasylyev, zastupujúci tréner Spartaka Myjava: "Tak s priebehom zápasu ako aj s herným nasadením a samotnou hrou som veľmi spokojný. Najmä v druhom polčase sme boli lepším mužstvom na ihrisku, ale ako vieme, futbal sa hrá na góly. Bohužiaľ, dnes platilo - nedáme, dostaneme. Dôležité je, že sme si tie šance vytvárali, ale treba ich aj premieňať. A bude to len lepšie a lepšie. Viem, že ideme dobrou cestou. Hráčom nemám čo vytknúť, nechali na ihrisku srdce. Hlavne v druhom polčase, ale v podstate v celom zápase. Treba iba premieňať šance a v tých štyroch kolách, čo nám ostali, chceli ukázať perfektný výkon pre našich fanúšikov. Nech sme na jednej vlne, ako je u nás známe, že sme jeden tím!"

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Štefánek, Flamík (71. Martišiak), Tancík, Benovič, Pekár (K), Boledovič, Legnani, Čurik, Copko (46. Cisár), Svatík
  • zostava 1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi, Šimko (84. Petko), Horváth, Nagy, Jendrek (67. Karaš), Maio (67. Hatok), Milunović, Dolný (K) (90. Andrić), Sokol, Keresteš, Baran
  • ŽK: 36. Benovič, 40. Copko, 68. Svatík – 55. Keresteš, 63. Nagy, 81. Milinović
  • góly: 19. a 87. Dolný
  • rozhodovali: Očenáš – Štofík, Kuba
  • návštevnosť: 523 divákov