Príprava A-mužstva začala, prvý zápas bude vo Vrbovom

14.07.2021

Vo štvrtok 8. júla 2021 popoludní sa oficiálne začala letná príprava mužov Spartaka Myjava na nový súťažný ročník 2021/2022. Nastúpilo doň 22 hráčov s obmeneným realizačným tímom.

V nadchádzajúcej sezóne, ktorá by mala začať počas víkendu 7. - 8. augusta 2021, povedie myjavský tím ako hlavný tréner Daniel Kvasnica. Vystriedal tak skúseného Ladislava Hudeca, ktorému k 30. 6. 2021 skončila zmluva a klub sa ju rozhodol nepredĺžiť. Preto mu aj touto cestou vedenie klubu, jeho akcionári a členovia realizačných tímov ďakujú za jeho služby a za úspešne pôsobenie na Myjave. Veríme, že i naďalej bude nadštandardný vzťah Spartaka a Laca Hudeca pokračovať a želáme mu uplatnenie vo väčšom klube, ako je ten náš. Ešte raz - ďakujeme, Laco!

Danielovi Kvasnicovi bude na trénerskej lavičke asistovať Peter Vavák a zostavu realizačného tímu by ako hrajúci asistent mal doplniť aj Tomáš Kóňa. Brankárov bude trénovať Peter Solnička, ktorý už aktívnu hráčsku kariéru ukončil, vedúcim mužstva zostal Ľuboš Zverec, masérom Juraj Sluka a tímovým lekárom MUDr. Milan Mokoš.

Zmeny nastali aj v hráčskej zostave kopaničiarov, a to najmä čo sa týka príchodov. Do prípravného procesu sa aktívne zapojili odchovanci z dorastu Lukáš Liška, Jakub Kosík, Richard Jankových či Tomáš Adamovič. Z hosťovania v Púchove sa vrátil Jozef Bartoš a z Vrbového zasa Dalibor Dubovský a Kristián Koníček.

Z nových akvizícií si chcú Myjavčania pred štartom ligy odskúšať Dominika Martišiaka, ktorého domovským klubom je FK Senica, stredopoliara Kristiána Raticu v predošlej sezóne hrajúceho III. ligu za Oravské Veselé a útočníka Arthura Legnaniho z FK Poprad.

Prvý prípravný zápas spartakovcov čaká v sobotu 17. júla o 10.30 h vo Vrbovom a o týždeň 24. júla sa Myjavčania stretnú v prvom predkole slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2021/2022 s tímom TJ Slavoj Boleráz. Hrať sa bude o 17.00 h na ihrisku súpera,

Keďže je príprava živý proces, ktorý sa stále vyvíja a organizáciu priateľských stretnutí ovplyvňujú aj rôzne nariadenia a vyhlášky, budeme informácie o nej priebežne aktualizovať.

-mh-