Príprava dorastu pokračuje, poradil si aj s Považskou Bystricou

23.07.2020

V letnej príprave pred štartom súťažného ročníka 2020/2021 pokračujú aj myjavskí dorastenci z kategórie U19, ktorí si v druhom prípravnom zápase zmerali sily s tímom MŠK Považská Bystrica.

Stretnutie súperi odohrali v stredu 22. júla 2020 na ihrisku v Turej Lúke.

Úvod zápasu bol v réžii domáceho tímu, keď už v 10. minúte Myjava viedla 2 : 0. Niekoľko dobrých príležitostí ešte spartakovci zahodili, presadiť sa mohli Kosík, Kadlečík či Nešťák. Postupne sa síce hra vyrovnala, no príležitosti na skórovanie si vytvárali stále len Myjavčania. Defenzíva kopaničiarov pôsobila kompaktne a súpera do nejakých nebezpečných situácii nepúšťala.

Aj v druhom polčase bol Spartak herne lepším mužstvom, no strelecky sa nepresadil. Šance Kadlečíka, Pukančíka, Adamovica či Varsavíka boli z kategórie tých vyložených. Rovnako ako v predošlom zápase zahrávali domáci niekoľko štandardných situácii, no ich realizácia bola slabšia. Vedenie tímu po zápase vyjadrilo spokojnosť s defenzívou a nespokojnosť so zahrávaním štandardných situácii a premieňaním šancí.

Do zápasu nemohli v stredu z rôznych príčin zasiahnuť hráči Jankových, Kravárik, Vajaš, Fila, Bies a Šimek. V ďalšom zápase chlapci z U19 vycestujú do Kroměříža.

• Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Havlík - Kolník, Halabrín, Kocák, Varsavík - Adamovic, Nešťák, Kosík, Mareček - Kadlečík, Jankovič
  • Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Hodúl - Varsavík, Halabrín, Kocák, Kolárik - Adamovic, Nešťák, Kosík, Jankovič - Pukančík, Kadlečík
  • Góly: Mareček, Jankovič

zdroj: D. Dubovský