Prvá deľba bodov B-mužstva v jarnej časti súťaže

28.05.2023

V rámci 23. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 cestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Hlbokého, ktorému patrí v tabuľke druhá priečka. Táto skutočnosť naznačovala, že súperi odohrajú atraktívny zápas, v ktorom obe mužstvá spravia všetko pre to, aby získali tri body.

Úvod stretnutia tento raz spartakovci nezachytili podľa svojich predstáv, keď už v 4. minúte skončila lopta za myjavskou obranou a Liška šikovne preloboval gólmana Opáleka. Hlboké - Myjava 1 : 0. Rýchly gól domácich povzbudil a dianie na trávniku malo v ďalších minútach svoje tempo i kvalitu. V 7. minúte po faule na Siváka zahrával priamy kop Copko, no jeho strela priestor troch žrdí nenašla. V 16. minúte zasa naopak, po faule kopaničiarov mali štandardnú situáciu k dispozícií družstevníci z Hlbokého a Opálek len s námahou vytesnil loptu na rohový kop. Veľkú šancu na vyrovnanie mali hostia v 22. minúte. Loptu v poli vybojoval Dubovský, odcentroval na Copka, no ten zblízka minul. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil a tímy sa na prestávku rozišli s tesným náskokom Hlbokého.

Do druhého polčasu vstúpili Myjavčania aktívnejšie a s cieľom čím skôr streliť gól. Príležitosti sa však  objavovali na oboch stranách. v 47. minúte smeroval od Copka vydarený center na Tomku, ten zakončil, ale nemieril presne. V 55. minúte zasa po ukážkovej akcii dua Dubovský - Tomka nevyrovnal Copko. Domáci mohli svoje vedenie poistiť v 69. minúte, kedy sa na Opáleka rútil sám jeden z hráčov Družstevníka. Ale myjavský brankár situáciu správne vyhodnotil a zvýšeniu skóre v prospech Hlbokého zabránil. Napokon sa kopaničiari predsa len gólu dočkali. V 76. minúte sa o to po rozohrávke Jankoviča so Zmekom postaral Copko. Hlboké - Myjava 1 : 1. Strhnúť víťazstvo na stranu hostí chcel ešte v 86. minúte Zmeko, no lopta opäť skončila vedľa Noščákovej svätyne. Záver zápasu bol už dosť nervózny. Najskôr v 90. minúte inkasoval červenú kartu za podrazenie súpera brankár Opálek a potom v nadstavenom čase opečiatkoval brvno domácej brány Gálik. Po záverečnom hvizde a remíze 1 : 1 si tak súperi body podelili, čo znamená, že Spartak vôbec prvý raz v jarnej časti súťaže o nejaké body prišiel.

TJ Družstevník Hlboké - Spartak Myjava 1 : 1 (1 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 23. kolo

• zostava TJ Družstevník Hlboké: Noščák, Šustek, Serdahely, Pajpach, Slovík (90. Rehák), Kadlečík (89. Mráz), Kumančík (K), Liška, Morávek, Vach (51. Jediný), Pavlík
  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (90. Šraga), Koníček, Sivák (35. Jankových - 75. Mareček), Dubovský, Gálik (K), Zmeko, Kosík (65. Jankovič), Kodaj, Copko
  • góly: 4. Liška - 76. Copko
  • ŽK: 77. Pavlík - 15. Brezina, 57. Jankových, 90. Copko
  • ČK: 90. Opálek
  • rozhodovali: Hybský - Turba, Hádek
  • návštevnosť: 200 divákov