Prvá prehra Myjavy v zimnej príprave

21.02.2022

V sobotu 19. februára 2022 mali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na programe posledný prípravný duel v zimnej prestávke súťažného ročníka 2021/2022. Vycestovali naň do Považskej Bystrice, kde si popoludní zmerali sily s vedúcim celkom TIPOS III. ligy Západ.

O prvé ohrozenie domácej brány sa už v 2. minúte stretnutia postaral Pekár, ale gólman Kuciak včas vybehol a zmenu skóre v úvode zápasu nepripustil. Hráči Považskej Bystrice kontrovali v 9. minúte, kedy sa pokúšal Kubicu prekonať Boris. No obrana Spartaka bola pozorná. V 17. minúte preveril pozornosť brankára domácich po rohovom kope opäť Pekár. O päť minút neskôr mohol úvodný gól stretnutia vsietiť Willian, ale ani jeho hlavička nebola kvôli Kuciakovi úspešná. V 24. minúte sa s Kubicom pohral Slávik, obišiel ho a strelou do prázdnej brány poslal svoj tím do vedenia. Považská Bystrica - Myjava 1 : 0. To futbalistov z Považia povzbudilo a v nasledujúcej desaťminútovke ohrozili svätyňu Spartaka ešte dvakrát. Bez gólového efektu. A keďže ani kopaničiarom sa presadiť nepodarilo, skončil sa prvý polčas jednogólovým náskokom domácich.

Po zmene strán sa v 50. minúte o zvýšenie náskoku pokúšal utešenou strelou znova Slávik a len tesne priestor troch žrdí minul. V 64. minúte pohrozil svojim pokusom Pecha, ale nevyrovnal. Naopak, o dve minúty neskôr sa znova tešili domáci. S Gambošom si ešte myjavský brankár dokázal poradiť, ale na následnú Zuziakovu strelu pod brvno bol už prikrátky. Považská Bystrica - Myjava 2 : 0. V 67. minúte musel Kubica zasahovať proti Zuziakovi opäť. A úspešne. Konečne v 69. minúte obohral brankára Čiernika Pecha a skorigoval priebežný stav na 2 : 1. V 73. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Legnani po Pekárovej prihrávke mieril len do bočnej siete. V 80. minúte sa do šance dostal Pecha a o minútu neskôr Cisár. Skóre sa však nemenilo. Napokon v 88. minúte bol v súboji o loptu úspešnejší Boris, zakončil a uzavrel tak výsledok stretnutia na konečných 3 : 1 pre Považskú Bystricu.

Spartak Myjava si tak v pomaly, ale isto finišujúcej zimnej príprave zaknihoval prvú prehru a začína sa naplno sústrediť na jarnú časť ligy, ktorá sa začne v marci. Plus ho ešte čaká jesenná dohrávka nerealizovaného stretnutia s Partizánskym, ktorá sa uskutoční v sobotu 26. februára 2022 na myjavskom ihrisku s umelou trávou.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme posledný prípravný zápas s veľmi kvalitným, dá sa povedať najkvalitnejším, súperom v príprave, ktorý nás značne preveril. Z môjho pohľadu výsledok nezodpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. Naši chlapci hrali veľmi dobre. Odohrali sme asi najlepší zápas v zimnej prestávke. Boli sme smerom dopredu nebezpeční, len veľká škoda tých nepremenených šancí, ktorých bolo možno päť stopercentných. Na tom musíme určite popracovať. A trochu ma mrzia tri chybičky v defenzíve, ktoré súper hneď využil. Takže naša efektivita musí byť oveľa lepšia, aby sme mohli v súťaži zbierať body. Ešte by som chcel spomenúť, že sa po dlhšom čase vrátil do zostavy opäť Dávid Copko a dúfam, že bude zvyšovať konkurenciu v našom tíme a aj prinesie nejaké góly."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman, Willian, Svatík, Pafka, Flamík, Kóňa (K), Legnani, Pekár, Čurik, Cisár
  • Zostava MŠK Považská Bystrica: Kuciak, Vala, Kucharčík, Mravec, Párkaň, Boris, Gamboš, Begáň, Zuziak, Demjan, Slávik L.
  • góly: 24. Slávik L., 66. Zuziak, 88. Boris - 69. Pecha