Prvá prehra v aktuálnom ročníku

05.09.2019

TIPOS III. LIGA ZÁPAD 2019/2020, 5. kolo, 4. 9. 2019

SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK TRNAVA B 0 : 1 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Toman, Sivák (83. Pecha), Horeš (K), Lopušan - Pekár (90. Marček), Flamík, Kóňa - Vávra (54. Copko), Jorík (77. Svatík), Karika (85. Zmeko)

Zostava FC Spartak Trnava B: Urminský, Záhumenský (90+. Daniel), Marinkovič, Menich, Turňa, Gamboš, Pavlovčík (K), Horvát, Bencz, Kelemen (75. Vantruba), Mihálek (87. Peterson)

     V 5. kole TIPOS III. ligy Západ nastúpili hráči Spartaka Myjava k atraktívnemu duelu s rezervou Spartaka Trnava. Vzhľadom na reprezentačnú prestávku sa dalo očakávať v tíme hostí aj zastúpenie hráčov z hlavného tímu. To sa aj potvrdilo a v základnej zostave sa objavilo až osem mien figurujúcich na súpiske A tímu.

     Prvý strelecký pokus sa zrodil v 5. min., hosťujúci Gamboš mieril nad bránu. V 9. min. zabojoval na opačnej strane ihriska Jorík, loptu posunul spätne Vávrovi, ktorý vystrelil pohotovo a reflexívny zákrok predviedol Urminský. Zaujímavé situácie sa striedali na oboch stranách. V 19. min. využil otvorený priestor Pekár, následné Vávrove zakončenie skončilo tečované vedľa brány. O dve minúty našla dlhá prihrávka Kelemena, ktorému len menej kvalitné prebratie lopty zabránilo v úniku na Solničku. Trnavský Spartak mal loptu viac na kopačkách, po polhodine hry vyzval Solničku k zákroku Gamboš a o chvíľu mieril nepresne Pavlovčík. V záverečnej pätminútovke sa k slovu dostali aj kopaničiari, pokusy Pekára a Vávru nebezpečenstvo pre súpera neznamenali.

     Do druhého dejstva nastúpili oba tímy v identických zostavách. V 54. min. poslal Marinkovič nedôraznú "malú domov", po súboji Joríka s Urminským skončila lopta za bránou. V 58. min. vyslal Pekár výbornú strelu na bránu a nemenej kvalitným zákrokom sa prezentoval trnavský brankár. O chvíľu ho preveril z väčšej vzdialenosti aj Kóňa. Myjavčania boli aktívni, v 65. min. sa v šestnástke Kóňa zbavil protihráča, ale Urminský zostal naďalej neprekonaný. V 73. min. zahrávali hostia štandardnú situáciu, na zadnej žrdi zostal zabudnutý Gamboš, ale Solnička bol pozorný. Ďalšiu štandardnú situáciu už Trnavčania využili. Na rohový kop si vyskočil Vantruba, ktorý bol na trávniku len minútu a hlavou rozvlnil sieť - 0:1. V zostávajúcom čase vyvinuli kopaničiari úsilie na strelenie vyrovnávajúceho gólu. To sa im však nepodarilo a zrodila sa tak ich prvá prehra aktuálnej sezóny.

Hlasy trénerov

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Bol to dnes maximálne vyrovnaný zápas. Bolo to naozaj o jednom góle, pričom my sme šance nevyužili. Súper dal gól po štandardke, čo ma mrzí. Pretože vieme, že sú určení hráči, ktorí vedia, čo majú robiť. Bolo to aj šťastie Trnavy, že sa presadil práve striedajúci hráč pri možno prvom kontakte s loptou na ihrisku. Remíza by dnes tomu svedčala viac, ale hrá sa na góly a ten jeden dal práve súper. My sme dnes hrali minimálne proti druholigovému mužstvu, čo však nie je výhovorka a my musíme rátať s tým, že ligové mužstvá, ktoré majú svoje béčko alebo juniorku, prídu s tým najsilnejším, čo môžu v zápase použiť. Trnava presne to dnes urobila a aj preto sme mali dnes problém sa presadiť v ich obrannej fáze."

Ján Pavlovčík, tréner FC Spartak Trnava B: "My sa dnes tešíme, že sme myjavskému Spartaku uštedrili prvú prehru, pretože sme túto sezónu nezačali ideálne. My sme vedeli, že Myjava má svoju kvalitu a má v tíme skúsených hráčov, najmä v strede poľa to sme sa snažili eliminovať. Aj keď nie vždy sa nám to darilo. Myslím si však, že sme boli o niečo lepším mužstvom a vyhrali sme zaslúžene."

  • gól: 76. Vantruba
  • ŽK: 73. Jorík - 62. Mihálek, 90. Bencz, 90. Vantruba
  • rozhodovali: Bezák - Hagara, Hodoško
  • návštevnosť: 497 divákov

autor: T. Marek
foto: V. Domen