Prvá výhra B-mužstva Spartaka Myjava v príprave

20.02.2023

V sobotu 18. februára 2023 po generálke A-mužstva na jarnú časť súťaže odohrali svoj prípravný duel na myjavskej umelej tráve aj hráči "béčka". Ich tretím súperom v rámci zimnej prípravy bol tím FC Rohožník.

Ten aktuálne účinkuje v 4. lige Bratislavského futbalového zväzu. V úvodných minútach sme mohli na ihrisku vidieť obojstranne opatrný futbal, no domáci sa postupne dostávali do hry čoraz viac a v 11. minúte využil chybnú rozohrávku v šestnástke Rohožníka Zmeko. Lišiacky preloboval brankára a Myjava viedla 1 : 0. V tejto fáze stretnutia sa hra odvíjala najmä medzi pokutovými územiami, hráči si nič nedarovali a bojovali o každú loptu. V 25. minúte opäť s chuťou hrajúci Zmeko zvýšil z asi 25 metrov na 2 : 0. V 40. minúte zasa po peknej kombinácií dua Šarudi - Tomka dorazil loptu do brány Liška a uzavrel polčasový stav na 3 : 0 v prospech domácich.

V druhom dejstve sa zostavy tímov zmenili, keď obaja tréneri poslali na trávnik všetkých hráčov z lavičky.  Veľkú gólovú príležitosť mali hostia v 50. minúte. Sami sa rútili na myjavského gólmana, no Šraga perfektne zasiahol a strelu zlikvidoval. Ďalšie šance si potom vytvárali kopaničiari a v 55. minúte po vydarenej Jankovýchovej akcii úspešne zakončil Koníček. Myjava - Rohožník 4 : 0. V 61. minúte zabojoval striedajúci Jankovič, nezištne prihral Jankovýchovi a ten z uhla uzavrel skóre na konečných 5 : 0.

Z pohľadu realizačného tímu išlo o dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorému dokázali domáci futbalisti nasúkať päť gólov. A aj keď v závere trochu herné tempo poľavilo, duel dohrali Myjavčania s čistým kontom. Poďakovanie za bojovný a kvalitný výkon patrí všetkým hráčom.

Spartak Myjava B - FC Rohožník 5 : 0 (3 : 0)

• zostava Spartaka Myjava B: Opálek (Šraga), Halabrín J., Brezina, Koníček, Vávra (Mareček), Plaskoň (Tomka), Gálik, Kosík (Jankovič), Šarudi (Kolník), Zmeko (Hornák), Liška (Jankových)
  • góly: 11. a 25. Zmeko, 40. Liška, 55. Koníček, 61. Jankových

zdroj a foto: J. Zmeko