Prvá výhra Spartaka Myjava v letnej príprave na sezónu 2023/2024

15.07.2023

V sobotu 15. júla 2023 dopoludnia v horúcom počasí odohrali futbalisti myjavského A-mužstva svoj štvrtý prípravný zápas v letnej prestávke pred sezónou 2023/2024. Stretnutie sa uskutočnilo na myjavskom štadióne a kvality Spartaka tento raz preveril tím FK Beluša.

V úvodnej fáze duelu sa útoky na oboch stranách ihriska striedali, zatiaľ však bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. V 8. minúte sa predsa len Tancíkovi podarilo rozvlniť sieť za Vangelovým chrbtom, no gól pre ofsajdovú pozíciu hráča neplatil. O minútu na to zasa hlavičkoval do žrde Kubicovej svätyne Hrenák. V 18. minúte vybojoval Krčuľa loptu v pokutovom území a Gáborík hlavičkou otvoril skóre zápasu. Myjava – Beluša 0 : 1. V 28. minúte zahrával priamy kop z hranice šestnástky Hapal, no priestor troch žrdí minul. V 31. minúte po rýchlej ofenzívnej akcii hostí mohol pridať druhý gól opäť Gáborík, ale Kubica predviedol pohotový zákrok a loptu ukryl do náručia. Napokon v 45. minúte z ničoho nič udrel z bezprostrednej blízkosti Švec a takisto hlavou vyrovnal priebežný stav stretnutia na 1 : 1.

Po polčasovej prestávke a prestriedaní základných zostáv pokračovala hra v nastavenom tempe. Ako prví pohrozili kopaničiari, keď v 56. minúte natiahol Čurik gólmana Beluše v bráne a ten musel dobre mierenú loptu vyrážať zo spojnice svojej svätyne. No v 66. minúte už bol na prudkú Copkovu dorážku prikrátky a domáci útočník tak poslal svoj tím do vedenia. Myjava – Beluša 2 : 1. Netrvalo dlho a ten istý hráč sa presadil podobným spôsobom znova. Od 69. minúty teda Spartak viedol nad Belušou 3 : 1. Po tomto momente oba tímy akoby viac ožili, jeden motivovaný možnosťou skóre ešte zvýšiť, druhý – naopak – skresať náskok súpera. Napriek útočným snahám na oboch stranách ihriska sa už ale stav nezmenil a Spartak si po záverečnom hvizde pripísal na konto svoju prvú výhru v letnej príprave.

O týždeň, v sobotu 22. júla 2023 o 11.00 h, odohrá spartakovské A-mužstvo svoj posledný prípravný duel na ihrisku Častkoviec, ktorý bude jeho generálkou pred štartom 2. futbalovej ligy 2023/2024. Myjavčania do nej vstúpia zápasom 1. kola na trávniku súpera MŠK Púchov v sobotu 29. júla 2023 o 17.00 h.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Pozitívum dnešného zápasu vidím okrem iného aj v tom, že chalani ukázali charakter a keď sa súper dostal do vedenia 1 : 0, nepoľavili a podarilo sa im gólom do šatne vyrovnať. V druhom dejstve už bola hra v podstate v našich rukách, na ihrisku sme pôsobili dominantne, vedeli sme, čo chceme hrať. Chceli sme predvádzať útočný futbal, mať rýchle prechody do ofenzívy, využívať krajné vertikály. To sme v podstate aj splnili a z týchto priestorov po prihrávkach aj skórovali. Samozrejme, máme stále na čom pracovať, ale ideme dobrým smerom. Chceme urobiť všetko preto, aby nám o týždeň vyšla generálka v Častkovciach a mali sme perfektný štart v súťaži v Púchove."

• zostava Spartak Myjava: Kubica, Tancík, Benovič, Hapal, Svatík, Toman, Castellano, Švec, Legnani, Čurik, Bedecs
    náhradníci: Koníček, Prachar, Halabrín J., Brezina, Vávra, Buchel J., Šimek, Boledovič, Martišiak, Spivak, Buchel F., Copko, Halabrín G.
  • zostava FK Beluša: Vangel, Beňo, Jánošík, Múdry, Gáborík, Gajdošík, Knižka, Gašpar, Krčuľa, Hrenák, Ďuriš
    náhradníci: Bartoš, Holíček, Schisler, Kubiš, Huňana, Ciesar
  • góly: 45. Švec, 66. a 69. Copko – 18. Gáborík
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • rozhodovali: Šturdík – Otrubčák, Obeda
  • návštevnosť: 100 divákov