Prvé jarné víťazstvo Spartaka sa zrodilo v súboji s vedúcim tímom ligy

12.04.2024

V rámci 24. kola MONACObet ligy 2023/2024 privítali hráči Spartaka Myjava na svojom štadióne aktuálne vedúci tím súťaže, KFC Komárno. Cieľ kopaničiarov bol v tomto prípade jasný. Pokúsiť sa bodovať naplno a pripísať si do štatistík prvé jarné víťazstvo, na ktoré Spartak ako jediný tím ligy ešte stále čakal.

Zápas sa začal v svižnom tempe a už v 4. minúte skúšal šťastie ďalekonosnou strelou po zemi Kousal. Dlubáča neprekvapil. V 8. minúte zasa na opačnej strane pálil po centri z prvej Adamec, ale nemieril presne. Peknú ofenzívnu akciu predviedli Myjavčania v 19. minúte, v samom závere však dobre zapracovala obrana hostí a bol z toho len rohový kop pre Spartak. Domáci boli v tejto fáze aktívnejším tímom a Komárno zatlačili na jeho polovicu ihriska. V 22. minúte svoje útočné snahy kopaničiari predsa len zúročili, keď sa parádnym zásahom prezentoval kapitán Flamík a otvoril skóre. Myjava – Komárno 1 : 0. Hostia sa pokúšali vyrovnať v 39. minúte, no Žákech v skrumáži pred svojou svätyňou výborne zasiahol. V 43. minúte ešte zazvonilo brvno Dlubáčovej brány po Kousalovej hlavičke a tímy sa rozišli do šatní s tesným náskokom domáceho mužstva.

V úvode druhého dejstva malo viac z hry Komárno, ktorého hráči stále hľadali účinný recept na prekonanie kopaničiarskej defenzívy a Žákecha. V 61. minúte prudká strela aj vystrašila myjavského gólmana, ale reagoval pohotovo a loptu skrotil. V 76. minúte sa za polovicou ihriska uvoľnil Vlasov a vyrútil sa sám na brankára. Stíhaný obrancom súpera skúsil vystreliť z väčšej vzdialenosti a priestor troch žrdí minul. V 84. minúte po vydarenej kombinácií zamieril privysoko Šimeček a v 86. minúte na opačnej strane nastrelil žrď myjavskej brány Bayemi. V ďalšej minúte vyšla spartakovcom kontra, striedajúci Sow prekonal poslednú obrannú líniu, potiahol si loptu do strany a rozvlnil sieť za Dlubáčovým chrbtom. Myjava – Komárno 2 : 0. V úplnom závere stretnutia mali domáci ešte jednu šancu na zvýšenie skóre, ktorú síce nevyužili, no po záverečnom hvizde sa aj tak radovali zo zisku troch bodov a cenného víťazstva.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnešný zápas začal vo vysokom tempe a keď sa nám podarilo prebrať iniciatívu na ihrisku, otvorili sme aj skóre. Súpera sme zaskočili a v polčase si povedali, že nebudeme tento výsledok brániť, ale aktívne spravíme všetko preto, aby zostali tri body doma. Naše mužstvo ukázalo svoju kvalitu, to, že sme jeden tím nielen v šatni, ale aj na ihrisku a hráči dali do toho všetko. Teší ma, že tam dnes bolo chcenie, odvaha a snaha odovzdať na trávniku to, čo treba. Ja dúfam, že sa teraz chytíme a budeme herne aj výsledkovo tešiť našich fanúšikov, ktorí nás dnes fantasticky podporovali a my im za to ďakujeme!"

  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Flamík (K), Sylla (68. Sow), Copko (55. Čongrády), Halabrín J., Halabrín G. (79. Šimeček), Castellano, Čurik, Bedecs, Kousal (68. Vlasov), Prachar
  • zostava KFC Komárno: Dlubáč, Bayemi, Ožvolda, Šimko (K), Šmehyl (85. Eckl), Adamec (81. Adayilo), Németh, Pastorek (46. Turčák), Kmeťo (46. Kmeťo), Sylvestr, Voleský (59. Tóth)
  • góly: 22. Flamík, 87. Sow
  • ŽK: 17. Sylla, 53. Čurik, 53. Castellano, 57. Halabrín G. – 2. Németh, 32. Pastorek, 52. Šmehyl, 61. Voleský
  • ČK: -
  • rozhodovali: Malárik – Štrbo, Hrmo
  • návštevnosť: 465 divákov

M. Hrin
foto: Timotej Hrin