Prvé víťazstvo Myjavy v novej sezóne

20.08.2021

V predposledný augustový piatok sa myjavský štadión stal po dlhých desiatich mesiacoch opäť dejiskom ligového duelu, keď domáci Spartak privítal na vynovenom trávniku v rámci 3. kola TIPOS III. ligy Západ tím FC Nitra.

Tomu pred zápasom patrila 12. priečka, kopaničiari boli ešte o miesto nižšie. Cieľ Myjavčanov bol teda jasný. Pokúsiť sa po dvoch remízových stretnutiach o plný bodový zisk a potešiť tak svojich fanúšikov i niekdajšiu brankársku jednotku Spartaka, Petra Solničku, ktorý sa až dnes oficiálne lúčil s aktívnou hráčskou kariérou pred myjavskými priaznivcami na tribúnach. A tento zámer domácim napokon vyšiel.

Ako prvá však pohrozila v 3. minúte stretnutia Nitra, keď musel po Kováčovom pokuse ukryť loptu do rukavíc Kubica. Myjava kontrovala v 11. minúte po priamom kope. Lopta sa od Kóňu dostala k Čurikovi a ten z prvej trafil brvno hosťovskej brány. V 16. minúte nepochodil zoči-voči Krátkemu Arthur a Myjavčania pokračovali v tejto fáze zápasu v tlaku na súpera. O päť minút neskôr sa pokúšal hlavičkovať Martišiak, priestor troch žrdí ale neohrozil. V 23. minúte mohli otvoriť skóre Nitrania. Lopta sa v skrumáži nebezpečne kotúľala pred odkrytou myjavskou svätyňou, no nenašiel sa nik, kto by ju postrčil za bránkovú čiaru. V 26. minúte zasa skúšal šťastie na opačnej strane Čurik, ale prestrelil. Bola to zároveň posledná strelecká príležitosť v prvom dejstve a hoci hra na trávniku bola svižná, súperi už nedokázali bránu súpera ohroziť a rozišli sa na prestávku za bezgólového stavu.

V druhom polčase si prvú šancu vypracoval v 47. minúte myjavský kapitán Kóňa. No mieril privysoko. Potom prišla 55. minúta, v nej bol v pokutovom území faulovaný Pekár a hlavný arbiter Švolík ukázal na biely bod. Pokutový kop zahrával práve Pekár a strelou k ľavej žrdi svoju príležitosť bezpečne premenil. Myjava - Nitra 1 : 0. Ubehli dve minúty a Kubicovu pozornosť pre zmenu preveril Cleber. V 64. minúte mohol hlavičkou pridať druhý myjavský gól Arthur. No tiesnený obranou sa nedokázal presadiť. V 69. minúte sa do šance dostal aktívny Louis, vypálil a vyrovnal. Myjava - Nitra 1 : 1. V 79. minúte sa po akcií kopaničiarov do dobrej streleckej pozície dostal Ratica, ale trafil brankárovi do rukavíc. Nepochodil ani o chvíľu neskôr Martišiak a stav bol stále nerozhodný. S pribúdajúcimi minútami narastala aj snaha oboch tímov zvrátiť víťazstvo na svoju stranu. Množili sa osobné súboje i fauly. Rozuzlenie prišlo až v samotnom závere, v 90. minúte, kedy sa po peknej kombinácií vo vnútri nitrianskej šestnástky najlepšie zorientoval Pecha a zabezpečil Myjave premiérové víťazstvo v aktuálnom súťažnom ročníku 2 : 1.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že sme dnes videli nadštandardný zápas s druholigovými parametrami. Súper mal veľmi kvalitné mužstvo, ale my sme sa mu vyrovnali v bojovnosti a aj herne. Vypracovali sme si tri, štyri zaujímavé príležitosti, strelili dva góly a dnes rozhodli hráči, ktorí naskočili na ihrisko po striedaní. Za to im patrí veľká vďaka. Na dnešnom zápase si cením najmä prístup chlapcov, ako zápas odmakali. To je na tom to najdôležitejšie. To srdiečko, ktoré dnes bolo vidieť. A to by mohlo byť aj lákadlom pre divákov, aby nás prišli povzbudiť aj na ďalšie zápasy."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík (77. Mareš T.), Kóňa (K), Pekár (67. Ratica), Mareš L., Sivák, Lopušan (77. Pecha), Martišiak (87. Kosík), Legnani (77. Ulrich), Čurik, Svatík
  • Zostava FC Nitra: Krátky, Vlasák, Pánsky, Douglas, Fabiano, Kováč, Šoky, Louis, Franko (K), Cleber, Baranovič
  • ŽK: 59. Flamík, 66. Svatík, 86. Kóňa - 62. Louis, 88. Fabiano
  • góly: 55. Pekár (PK), 90. Pecha - 69. Louis
  • rozhodovali: Švolík - Šandrík, Mokrý
  • návštevnosť: 328 divákov