Prvý s tretím si body podelili

23.09.2023

V sobotu 23. septembra 2023 vycestovali hráči Spartaka Myjava do Šale, aby si v rámci 9. kola 2. futbalovej ligy 2023/24 zmerali sily s priebežným lídrom súťaže, tímom KFC Komárno. Obaja súperi už niekoľko ligových kôl nepoznali chuť prehry a boli rozhodnutí si túto sériu predĺžiť.

Úvod stretnutia bol obojstranne opatrný, no viac z hry mali futbalisti Komárna. Domáci sa snažili využiť príležitosti v podobe niekoľkých zahrávaných rohov či priameho kopu. No brankár Kubica i myjavská defenzíva nebezpečenstvo úspešne odvracali. Napokon v 11. minúte otvorili skóre ako prví spartakovci. Obrana Komárna si nepostrážila Castellana, ten sa po Copkovej prihrávke ocitol sám pred gólmanom Dlubáčom a pohodlne zakončil. Komárno - Myjava 0 : 1. Komárňanci sa snažili čím skôr vyrovnať a Kubica musel niekoľkokrát upokojovať hru. Potom sa ocitli opäť vo výbornej príležitosti Myjavčania, keď Bilovský  v strede poľa získal loptu, posunul ju na pravé krídlo a odtiaľ smerovala rýchla prihrávka na Legnaniho. Ten ju strelou k vzdialenejšej žrdi takmer dostal do siete. Hra sa postupne začala otáčať v prospech kopaničiarov, ktorí sa stále častejšie dostávali do ofenzívnych situácií. Veľký tlak vyvinuli kopaničiari napríklad v 33. minúte, keď ohrozili bránu Komárna hneď niekoľkokrát. No domáci mali šťastie a druhý gól neinkasovali. V poslednej tretine prvého dejstva zasa prišla pasáž s dominanciou Komárna. To zo svojho tlaku vyťažilo v 41. minúte pokutový kop. Kubica síce vystihol smer strely, no hodil sa privysoko a lopta pod ním skončila za čiarou. Komárno – Myjava 1 : 1.

Druhý polčas nezačal pre hostí ideálne. V úvode 48. minúty sa dostal do úniku Bayemi a jeho silná strela zasiahla Kubicu tak nepríjemne, že zostal ležať na trávniku. Po dlhšom ošetrení sa ale nevzdal a zápas dohral do konca. Myjavčania hnaní svojimi vernými fanúšikmi, ktorých bolo na štadióne v Šali naozaj počuť, nehádzali flintu do žita a skúšali Komárno pripraviť aj o ten jeden remízový bod. Nádherne napríklad zakončil Legnani v 59. minúte, keď obišiel obranu Komárna a jeho strelu musel Dlubáč odvracať. Veľkú šancu zahodil v 64. minúte Castellano. Gabriel Halabrín si na ľavom krídle pekne obhodil jedného z obrancov a vystrelil. Domáci brankár bol nútený vyrážať loptu pred seba, kde si ju našiel práve španielsky záložník. Z dobrej pozície ale prestrelil. O minútu neskôr strieľal Copko a Dlubáč opäť zasahoval. V 69. minúte mohli prikloniť šťastenu na svoju stranu domáci. Bayemi našiel Pastoreka a ten prudkou strelou len tesne minul Kubicovu svätyňu. Obe mužstvá až do konca duelu nepoľavovali v snahe o víťazstvo a v 88. minúte sa lopta dokonca ocitla za chrbtom myjavského gólmana. No Spartak tento raz zachránila žrď. V nadstavenom čase sa už sieť ani na jednej strane ihriska nerozvlnila a tak sa na juhu Slovenska skončilo víťazné ťaženie tak Komárna ako aj Myjavy.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Vedel som, že to bude ťažký zápas a že v ňom budú rozhodovať maličkosti. Obe mužstvá boli dnes na seba dobre pripravené. Som rád, že sme si postrážili Bayemiho a pustili sme ho len do jednej príležitosti, kde zasiahol Kubicu do tváre. Samozrejme, chceme vždy vyhrať, ale vážime si aj ten jeden bod. Máme kvalitný káder a na lavičke máme hráčov, ktorých nevoláme náhradníci. Sú to tí, ktorí nastupujú a pomáhajú mužstvu. Chceme sa udržať čo najvyššie v tabuľke, no pritom nezabúdame, že 2. liga je ťažká."

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Mali sme aktívny vstup do stretnutia, dali sme gól a mohli sme pridať aj ďalší. Súper začal byť nebezpečný, využil pár brejkov, no naša obrana bola pevná. Výkon mužstva hodnotím pozitívne, zaslúžili by sme si aj tri body. Darilo sa nám robiť to, čo sme robiť chceli. Hrali sme aktívne, hrali sme kombinačný futbal a využívali sme naše krajné vertikály."

• zostava KFC Komárno: Dlubáč, Šmehyl (77. Daniel), Špiriak, Šimko, Horodník, Ožvolda (77. Puska), Németh, Ganbold (57. Adamec), Cagáň (46. Pastorek), Bayemi, Voleský (57. Tóth)
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman, Bedecs, Halabrín J., Čurik, Bilovský, Castellano, Halabrín G. (73. Benovič), Copko (69. Tancík), Legnani, Švec (69. Cisár)
  • góly: 41. Šmehyl – 11. Castellano
  • ŽK: 43. Šmehyl, 44. Ganbold, 81. Špiriak – 80. Čurik
  • rozhodovali: Kružliak – Košecký, Vitko
  • návštevnosť: 487 divákov