Prvý z dvojice duelov na východe Slovenska v prospech Myjavy

29.10.2022

V poslednú októbrovú sobotu vycestovali hráči Spartaka Myjava na štyri dni na východ Slovenska, aby tu odohrali jednak zápas 15. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 s domácim Humenným a tiež preložený duel s lídrom súťaže z Prešova.

Stretnutie FK Humenné - Spartak Myjava sa začalo popoludní o 14.30 h a o čosi aktívnejšie doň vstúpili kopaničiari. Častejšie sa dostávali do šestnástky súpera, ale efektívne zakončenie im chýbalo. Zato v 7. minúte Humenčania zahrávali priamy kop, po ktorom prišla hlavičková príležitosť Komjatýho a Kubica musel zachraňovať situáciu. Peknú útočnú kombináciu vytvorili Myjavčania v 10. minúte, ale Legnani miesto prihrávky k bráne nabiehajúcemu Pekárovi zvolil strelu, ktorá nebola vôbec presná. O minútu neskôr Čurik v súboji neustrážil Komjatýho a ten poslal loptu len tesne vedľa žrde Kubicovej svätyne. Myjavský gólman nepripustil zmenu skóre ani v 16. minúte po priamom kope kapitána Streňa, ktorý ho z asi 20 metrov zahral k ľavej žrdi. V 27. minúte zasa pálil, ale len do bočnej siete, Diamé. Prvý polčas sa naďalej niesol najmä v znamení súbojov v strede poľa, z ktorých mali viac domáci hráči a postupne prebrali iniciatívu na trávniku. V 30. minúte mali Humenčania k dispozícií rohový kop, po ktorom opečiatkoval brvno Diamé a v následnej dorážke ten istý hráč tiesnený myjavskou obranou už mieril privysoko. V 36. minúte rovnako pochodil po myjavskom rohu Olejník a loptu poslal na hornú sieť. Potom v 43. minúte po ďalšom rohu domácich si nešťastne zrazil loptu do brány obranca Willian a poslal Humenné do vedenia.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a nebezpečnými sa naďalej javili byť najmä štandardné situácie. Pekné kombinácie, ktoré by dodali zápasu futbalovú krásu na oboch stranách chýbali. Až v 59. minúte poslal dlhú loptu do pokutového územia domácich Tancík. Loptu okamžite hlavou spracoval Olejník, prihral ju priamo na nohu Cisárovi a ten vzápätí vyrovnal. V 66. minúte zasa pohrozili Humenčania. Striedajúci Komár našiel v šestnástke Diamého a ten sa oblúčikom pokúšal prekonať myjavského brankára. Lopta napokon dopadla len na hornú sieť. V 72. minúte preveril Piroščákove reflexy Legnani. Skóre sa nemenilo. Domáci brankár podržal svoj tím aj o minútu neskôr po strelách Legnaniho a Čurika. V 86. minúte zvolil Kubica dlhý odkop od svojej brány a lopta sa po chybe domácej defenzívy dostala k Svatíkovi. Ten v úniku zacentroval voľnému Olejníkovi a myjavský útočník pár minút pred koncom stretnutia poslal Spartak do vedenia 2 : 1. Ako sa dalo vzhľadom na vývoj duelu čakať, záver bol už na ihrisku dosť nervózny, no stav sa nezmenil a prvý z dvojice zápasov na východnom Slovensku skončil trojbodovým ziskom kopaničiarov.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Prvý polčas bol v prospech domácich, ktorí tlačili najmä zo štandardných situácií. Majú kvalitné mužstvo a nebezpečné štandardky, o čom sme vedeli. V polčase sme si povedali určité zmeny a korektúry, ako reagovať najmä pri tých štandardkách. A myslím, že sme zaslúžene zápas otočili, pretože sme boli v druhom dejstve dominantnejší. Výsledok mohol byť aj s vyšším rozdielom. Ale sme radi za tieto tri body, že ich vezieme domov. Potrebovali sme ich ako soľ. Konečne sa šťastie priklonilo aj na našu stranu."

• Zostava FK Humenné: Piroščák, Kus, Jurčišin (59. Komár), Vasiľ, Streňo (K), Dzurík, Komjatý (78. Luberda), Diamé, Jančo (78. Vaľovčin), Sedláček, Maťaš
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Silva, Flamík, Tancík (82. Lopušan), Pekár (K) (90+ Mareš), Olejník, Cisár, Toman, Legnani (76. Martišiak), Čurik, Svatík
  • ŽK: 34. Maťaš, 68. Sedláček, 90+ Komár - 74. Čurik
  • góly: 43. Willian (vlastný), 59. Cisár, 86. Olejník
  • rozhodovali: Choreň - Straka, Bobko
  • návštevnosť: 575 divákov