Prvý zápas sezóny bude mať svoje pravidlá

04.08.2020

Prvý augustový piatok prinesie futbalovým fanúšikom po vynútenej "koronapauze" vytúžený štart nového súťažného ročníka 2020/2021, v ktorom sa Myjava opäť predstaví v III. lige.

Ak nepočítame prvé kolo slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup, ktoré Myjavčania odohrali v nedeľu 2. augusta, tak prakticky po piatich mesiacoch vybehnú hráči Spartaka na trávnik, aby si zmerali sily so súperom v majstrovskom zápase. Ten sa uskutoční v piatok 7. augusta 2020 o 19.30 h na myjavskom štadióne, kedy sem v rámci 1. kola TIPOS III. ligy Západ pricestuje tím AFC Nové Mesto nad Váhom. Bude to teda akési krajské derby, keďže Novomešťania to majú do kopaničiarskej metropole asi 24 kilometrov a veríme, že tejto skutočnosti bude zodpovedať aj záujem priaznivcov oboch klubov.

Považujeme však za dôležité upozorniť všetkých, ktorí sa na duel chystajú, že z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie v regióne a na základe odporúčaní regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne bude mať prvý zápas sezóny svoje pravidlá, ktoré bude potrebné zodpovedne dodržiavať. Do predaja pôjde len obmedzený počet vstupeniek, ktoré sa začnú z tohto dôvodu predávať v sieti ticketportal už v stredu 5. augusta. Takisto sa budú dať vstupenky zohnať na sekretariáte klubu na Marečkovej ulici, a to od 5. do 7. augusta od 8.00 do 15.00 h. Vyzývame všetkých fanúšikov, aby uprednostili práve tento spôsob zakúpenia lístkov. Bude to pohodlnejšie pre nich, aj pre organizátorov. Inak bude pokladňa štadióna na Hodžovej ulici v deň zápasu otvorená, a to o pol hodiny skôr. Teda už od 18.00 h.

Dôležité bude takisto dodržiavať pokyny usporiadateľov a rešpektovať zvýšené nároky na hygienu. Teda umývať si a dezinfikovať ruky, dodržiavať odstupy od iných návštevníkov, obsadzovať len každú druhú radu na tribúne a primerane si chrániť dýchacie cesty. Nie je to nič, čo by sme už dnes nepoznali a aj nedávne udalosti v našom okrese súvisiace so šírením COVID-19 nám ukázali, že situáciu netreba podceňovať. Na druhej strane netreba ani nič dramatizovať a ak sa budeme k sebe i okoliu správať zodpovedne, veríme, že si prvý duel sezóny v ideálnom letnom počasí piatkového večera ozaj spoločne vychutnáme.

A nezabudnite! Pred úvodným výkopom budeme uvádzať do života novú knihu mapujúcu storočnú púť myjavského futbalu do roku 1920 až po súčasnosť s názvom Začali to myjavskí študenti a oceníme aj tri osobnosti myjavského futbalu.

SME JEDEN TÍM!

M. Hrin