Remíza Spartaka s Baníkom

26.09.2022

Na štadióne v Turej Lúke privítal Spartaka Myjava B v rámci 8. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ tím ŠK Baník Čáry. Zápas sa uskutočnil v nedeľu 25. septembra 2022.

Vstup do tohto stretnutia mali lepší domáci futbalisti a hra sa v úvodných minútach odvíjala na polovici súpera z Čárov. No vytvorené príležitosti Myjavčanov zostali zatiaľ nevyužité. Potom v 15. minúte po Tomkovom centri otvoril skóre Hornák. Myjava - Čáry 1 : 0. Dlho sa však spartakovci z vedenia netešili, pretože v 17. minúte hostia po kombinačnej akcii stredom ihriska vyrovnali gólom Šúreka na 1 : 1. A hoci mali Myjavčania aj naďalej hernú prevahu, ani z vyložených šancí druhý presný zásah do prestávky nepridali.

Do druhého dejstva kopaničiari nastúpili s úmyslom zmeniť obraz diania na trávniku a dostať sa znova do vedenia. To sa im podarilo v 53. minúte, keď Gálik nastrelil žrď a odrazenú loptu usmernil za Ozábalov chrbát Tomka. Myjava - Čáry 2 : 1. V 67. minúte zasa potešil domácich fanúšikov tretím myjavským gólom Liška. V 76. minúte  bol v pokutovom území Spartaka faulovaný hráč hostí a hlavným arbitrom nariadený pokutový kop premenil Kuník. Myjava - Čáry 3 : 2. V 86. minúte rozohrali futbalisti Baníka štandardnú akciu a po nedorozumení v domácej defenzíve vyrovnal Danihel na 3 : 3. Myjavčania mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte v nadstavenom čase, kedy zahrával pokutový kop Tomka. Mal však smolu, sieť nerozvlnil a zápas sa napokon skončil remízou.

Spartak Myjava B - ŠK Baník Čáry 3 : 3 (1 : 1)
8. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 25. 9. 2022, štadión v Turej Lúke

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Halabrín Jerguš, Hornák (81. Havlík), Tomka, Koníček, Dubovský, Gálik (K), Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (42. Mareček)
  • Zostava ŠK Baník Čáry: Ozábal, Danihel, Kuník, Smetana, Kollár (K), Polák, Šúrek, Navrátil, Havel (46. Cigánek), Černoch, Pollák
  • góly: 15. Hornák, 53. Tomka, 67. Liška - 17. Šúrek, 74. Kuník (PK), 86. Danihel
  • ŽK: 73. Kodaj - 36. Šúrek, 61. Smetana
  • rozhodovali: Fuňák - Urbanovič, Frič
  • návštevnosť: 120 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko