Reštart III. ligy začína, Myjavčania vycestujú do Malženíc

26.05.2021

Viac ako sedem mesiacov uplynulo od posledného ligového duelu nášho A-mužstva v TIPOS III. lige Západ, ktorá bola z dôvodu pandémie koronavírusu prerušená v októbri 2021 po zápase 10. kola. V ňom si spartakovci zmerali na domácom trávniku sily s Novými Zámkami, ktoré napokon zdolali 3 : 0. O pár dní na to sa športový život v krajine úplne zastavil...

Nuž a odvtedy veľa vody pretieklo Myjavou, kým sme sa na Slovensku konečne dočkali takého uvoľnenia opatrení, ktoré umožnilo okrem pokračujúcich vybraných profesionálnych súťaží reštart aj tých amatérskych. Opäť len niektorých, pretože nie všetci funkcionári videli vývoj situácie natoľko ružovo, aby dúfali v dohratie aktuálneho ročníka. A súťaže, ako sa vraví, odpískali. Niet sa čo čudovať. Tá miera neistoty, či a akým spôsobom by bolo možné ligy regulérne dohrať, bola príliš vysoká.

V každom prípade, medzi tými, ktoré pokračovať budú, je aj TIPOS III. liga Západ. O jej dohratí vo forme piatich súťažných kôl rozhodol Západoslovenský futbalový zväz na svojom zasadnutí 18. mája 2021, kde stanovil aj termíny konania zápasov. Zo zverejnenej úradnej správy vyplýva, že Spartak Myjava obnoví svoju treťoligovú púť už v nedeľu 30. mája 2021, keď vycestuje na zápas s aktuálne tretím tímom tabuľky, OFK Malženice. Duel je naplánovaný na 17.00 h. Ďalšie stretnutia by mali Myjavčania hrať podľa nasledovného rozpisu:

  • nedeľa 6. 6. 2021 - 12. kolo - Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa
  • nedeľa 13. 6. 2021 - 13. kolo - FC Nitra B - Spartak Myjava
  • nedeľa 20. 6. 2021 - 14. kolo - Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B
  • nedeľa 27. 6. 2021 - 15. kolo - TJ Imel - Spartak Myjava

Či to tak naozaj bude, upresníme priebežne podľa vývoja situácie. Pretože aj príprava na najbližší duel v Malženiciach bola a je spojená s otázkami, ako je to s organizáciou stretnutí v okresoch, ktoré majú červenú alebo bordovú farbu. Za akých podmienok môžu hráči na stretnutie vycestovať, ako a kde zabezpečiť testy, ktoré musia absolvovať, ako je to vymyslené s rozdielmi v podmienkach stanovených COVID automatom, keď v jednom okrese môžu futbalisti fungovať v takmer normálnom režime, inde by nemal spolu celý tím ani len trénovať a podobne. Ale zaoberáme sa tým prakticky stále a dúfame, že to všetko dobre dopadne.

Čo sa týka súťaže samotnej, podľa zverejnených informácií Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ) z tretej, štvrtej ani piatej ligy tento rok nikto nevypadne. Každý klub sa bude môcť v nasledujúcom ročníku 2021/22 prihlásiť do tej istej súťaže, v ktorej pôsobí aj teraz. A ako to bude s postupom? Podľa predsedu ZsFZ Ladislava Gádošiho tím, ktorý vyhrá súťaž a bude chcieť postúpiť, si bude môcť dať prihlášku do vyššej súťaže a zväz mu v tomto smere vyjde v ústrety. Možno aj za cenu rozšírenia súťaže... Nuž, nechajme sa prekvapiť a v nedeľu držme našim chlapcom palce!