S Partizánom si Spartak neporadil...

21.05.2024

V 26. kole 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 zavítali hráči Spartaka Myjava B do Domaniže, kde si v nedeľu 19. mája 2024 o 17.00 h zmerali sily s domácim Partizánom.

Myjavčania na stretnutie nastúpili v značne oklieštenej zostave, no s jasným úmyslom zabojovať o druhú priečku v tabuľke. Úvodné minúty však boli v réžií domácich, ktorí si už v 7. minúte vypracovali vyloženú gólovú šancu. Našťastie pre kopaničiarov, útočník Domaniže mieril nad priestor troch žrdí. Pri ďalších pokusoch úspešne zasiahol myjavský gólman Opalek, ale v 12. minúte to Partizánu predsa len vyšlo a Čiernik otvoril skóre. Domaniža - Myjava 1 : 0. Hra sa postupne vyrovnala, ale v prvom polčase sa už diváci ďalšieho gólu nedočkali.

V druhom dejstve sa spartakovci snažili vývoj zápasu zvrátiť vo svoj prospech. V 53. minúte potiahol akciu Fukna, vyslal center na Lišku, ten loptu sklepol Marečkovi a posledný menovaný prudkou strelou k žrdi vyrovnal na 1 : 1.  Oba tímy predvádzali na trávniku kombinačnú hru a v snahe dostať sa opäť do vedenia boli v 74. minúte úspešnejší hráči Domaniže, keď Lednický dokázal prekonať brankára hostí a bolo 2 : 1. Po tomto momente si dokázali príležitosti vypracovať aj Myjavčania, ale pokusy Jankovýcha či Fuknu si cestu do siete nenašli. Spartak síce v stretnutí podal dobrý a bojovný výkon, no na bodový zisk to tento raz nestačilo.

TJ Partizán Domaniža - Spartak Myjava B 2 : 1 (1 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 26. kolo

• zostava TJ Partizán Domaniža: Kubiš, Haviar M., Braciník, Cúg, Haviar L., Kvaššay (K), Čelko, Čiernik (46. Orávik), Lednický (90. Masničák), Sádecký, Gajdošík
  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Jankových, Kunka, Gulán (76. Sekela), Dubovský (K), Mareček, Zmeko, Liška, Fukna, Kodaj, Toman
  • góly: 12. Čiernik, 74. Lednický - 53. Mareček
  • ŽK: 55. Gulán, 70. Fukna
  • rozhodovali: Jančok - Turba, Szalai
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko